Gündem
01 Şub 2020 15:28 Son Güncelleme: 01 Şub 2020 15:29

Ekrem İmamoğlu'ndan kritik atama!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tun Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve sahibi Uğur Fora’yı fuar koordinatörü olarak atadı.

Google Haberlere Abone ol

Sahibi olduğu 4 şirketin yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Fora, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. yönetim kurulu üyeliğine de seçildi.

İBB, İstanbul’da düzenleyeceği fuarlar için hazırlık yapmaya başladı. Uğur Fora, İBB’nin yüzde 23,89 hisse ile ortağı olduğu İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. (İDTM) yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

Karar Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayımlandı

Fora’nın İDTM’nin yönetim kurulu üyesi olarak atandığına ilişkin yönetim kurulu kararı 24 Ocak 2020 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayımlandı. Fora, uzun yıllar İBB Meclisi’nde Meclis 1. Başkanvekili olarak görev yapan avukat Ahmet Selamet’in yerine İDTM yönetim kurulu üyeliğine getirildi.

İDTM yönetim kurulunda İBB’yi temsilen bulunan ikinci üye Eyyüp Karahan’ın yerine ise, İmamoğlu’nun danışmanlarından Ertan Yıldız, 12 Aralık 2019 tarihinde getirilmişti.

Şirketlerdeki hisselerini, Dilek Fora Akgül’e devrederek ayrılan Fora, İBB fuar koordinatörlüğü görevine başladı. İBB yetkilileri, Fora’nın fuar koordinatörü olarak görevlendirildiğini doğruladı.