Medya
29 Şub 2024 12:00 Son Güncelleme: 29 Şub 2024 12:19

Ekol TV'ye bir transfer daha! Ünlü ekran yüzüyle anlaştılar...

16 yaşından beri basın sektöründe yer alan başarılı ekran yüzü Okan Ateş, Ekol TV ile anlaştı.

Azeri iş insanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun devraldığı Ekol TV, iddialı bir ekip kurmak için hazırlıklarını sürdürürken, yeni transferi Okan Ateş oldu.

Son olarak Habertürk'te haber bülteni sunan Okan Ateş, artık Ekol TV'de izleyiciyle buluşacak.

OKAN ATEŞ KİMDİR?

Basın sektörüne 16 yaşındayken başlayan Okan Ateş, 2010 yılında SKY Türk'te yayınlanan "Empati TV" programında yardımcı yönetmenlik yaptı. Ardından Kanal D Haber'de staja başlayan ve Mehmet Ali Birand'ın isteğiyle Kanal D Haber’de kalan Ateş, 1 yıl İstanbul istihbarat masası 1 yıl da yurt haber masasında çalıştı.

2013 yılında GSTV'ye muhabir olarak giden Ateş, aynı kanalda ana haber ve birçok programı sundu, 2015 Eylül ayında GSTV’den istifa etti. Daha sonra Sporx.com ve Radyospor'da çalışan Okan Ateş, 2016 Mayıs ayında 24TV Haber Merkezi'ne muhabir olarak transfer oldu.

Yaklaşık 1.5 yıl içinde birçok özel habere imza atan ve ödüller alan genç isim daha sonra Habertürk'e transfer oldu.

Burada da özellikle Taksi-Uber davası ve Acil servislerdeki yoğunluk haberleriyle ses getiren Ateş kanalın ekran yüzü oldu ve 5 yıl boyunca birçok kuşakta haber bülteni sundu.

Eylül 2022'de Habertürk'ten ayrılan başarılı spiker, Babala TV'de sunduğu "Kim Haklı" programıyla çok ses getirdi. Milyonlarca izlenen bölümleriyle sosyal medyada gündem olan işlere imza attı.