Gündem
26 Ara 2013 11:32 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:50

Egemen Bağış Temel fıkrasıyla veda etti!

AB Bakanlığı'nı Mevlüt Çavuşoğlu'na devreden Egemen Bağış, koltuğuna Laz fıkrasıyla veda etti..

Avrupa Birliği Bakanlığı'nı Mevlüt Çavuşoğlu'na devreden Egemen Bağış, devir töreninde konuştu. Bağış, konuşmasında bir de fıkra anlattı.
 
Bakanlığa atanan Mevlüt Çavuşoğlu, görevi Egemen Bağış'tan devraldı. Törende konuşan Egemen Bağış, şunları söyledi:
 
"Bu değişiklik Türkiye'nin AB süreci için çok büyük bir kazançtır. Mevlüt Bey’le hukukumuz çok eskiye dayanıyor. New York'ta Türkiye aleyhtarı lobilere karşı mücadele ettik. Benim AK Parti’ye katılmama vesile Mevlüt Bey’dir. Beni Başbakan'ımız Recep Tayyip Erdoğan'la tanıştıran da Mevlüt Bey’dir. Yol arkadaşlığımız bundan sonra da devam edecek. 
 
Şahsi ikbali uğruna ülkenin ve milletin emanetini gözardı edenler Sayın Başbakan'ımızın yol arkadaşı olmanın kıymetini anlayamamış olabilirler. Ama biz bunun çok net farkındayız. Hani adımız şakacıya çıkmış, bir fıkra anlatmadan olmaz.
 
Temel bir gün uçağa binmiş en ön sıradaki koltuğa oturmuş. Sonra koltuğun sahibi gelmiş 'burası benim yerim' deyip kalkmasını istemiş, Temel kalkmamış. Hostesi çağırmış, kalkmamış. Olay pilota kadar gitmiş. Pilot gelmiş, 'beyefendi sizin yeriniz burası değil' demiş, Temel kalkmamış. Pilot, Temel'in kulağına eğilip bir şeyler söylemiş. Temel 'tamam o zaman' deyip kalkmış. Herkes şaşırmış, pilota sormuşlar 'ne dediniz de kalktı' diye. O da 'bu koltuk Trabzon'a gitmez' dedim, demiş.
 
Herkes şunu bilsin ki, AK Parti çok büyük bir ailedir. Bu ailenin içine fitne sokmak isteyenler hep oldu, eminim bundan sonra da olacaktır. Ama bu zamana kadar biz nasıl fitne tohumunu kardeşliğimizle yok ettiysek bundan sonra da bütün bu çabaları hayal kırıklığına da birlikte uğratacağız."