Politika
26 Oca 2022 23:38 Son Güncelleme: 27 Oca 2022 00:07

"Edirne'deki İmralı'ya hesap verecek" demişti... Erdoğan'dan Demirtaş ve Öcalan açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a katıldığı canlı yayında, "Edirne'deki İmralı'dakine hesap verecek" sözleri soruldu. Erdoğan, "Onu aslında Abdullah Öcalan'a sormak lazım. Öcalan'ın Demirtaş'ın verdiği mesajlardan rahatsız olduğu bir gerçek. Terör örgütüne sırtlarını yasladıklarını hatırlayın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV özel yayınında Ahmed Arpat, Seda Öğretir, Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın'ın sorularını yanıtladı.

 "VAR Kİ SÖYLÜYORUM"

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısında kullandığı "Edirne'deki İmralı'ya hesap verecek" sözleriyle alakalı olarak bir gazeteci "Öcalan, Demirtaş'tan rahatsız' demiştiniz, devletin böyle bir bilgisi mi var?" sorusunu sordu. Erdoğan ise "Var ki söylüyorum" yanıtını verdi.

 "ÖCALAN'IN DEMİRTAŞ'IN MESAJLARINDAN RAHATSIZ OLDUĞU BİR GERÇEK"

Erdoğan, konuyla alakalı olarak "Öcalan'ın Demirtaş'ın oradan vermiş olduğu mesajlardan rahatsız olduğu ortada bir gerçek. Terör örgütü PKK elebaşını bırakacak tek bir iktidar olur, o da HDP'nin içinde olduğu zillet ittifakı iktidara gelirse böyle bir şey olabilir. Biz bunlara asla izin vermeyeceğiz. Zillet ittifakındaki ortağı HDP'ye vermiş olduğu sözler aklına gelecek ki terörist başının salınacağını sanıyor. Bu hanımefendinin böyle bir iftirada bulunması siyaset değil, yalandan medet ummaktır. Hanımefendi sözlerimizi işine geldiği gibi anlıyor, çünkü işine HDP'ye verdiği sözler geliyor." açıklamalarında bulundu.