Gündem
12 Şub 2019 15:28 Son Güncelleme: 12 Şub 2019 15:34

Ebubekir Taşyürek: “Kartal hak ettiği belediyeciliği görecek”

Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve dernekleri ziyaret eden AK Parti Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, “Seçim sonrasında ilçe hak ettiği belediyeciliği görecek” dedi.

AK Parti Kartal İlçe Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek Kartal’daki binada enkaz altında kalan vatandaşların, Pendik 15 Temmuz Şehitler Camii’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı cenaze namazına katıldı. Ardından esnaf ve dernekleri ziyaret eden Taşyürek, vefat edenlerin yakınlarına baş sağlığı dileklerini iletti ve süreç boyunca gerekli her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını söyledi. 

Esnaf ziyareti sırasında çevre düzenlemesine yönelik gelen talepleri not alan Taşyürek, daha sonra Niyaziye Cami Derneği’ni ziyaret etti. Buradaki konuşmasında Ebubekir Taşyürek, “Seçim sonrasında ilçe hak ettiği belediyeciliği görecek” dedi.

“KİMSEYE AYRIM YAPILMAYACAK”

Muş İli ve İlçeleri ile Köyleri Eğitim Kültür Sosyal Dayanışma Ve Dayanışma Derneği’ni (MUŞ-İDER) de ziyaret eden Ebubekir Taşyürek, Dernek Başkanı Yılmaz Bozyiğit ve dernek üyeleri ile sohbet etti. Sorunları dinleyen Taşyürek, kimseye ayrım yapılmayacağını, herkesi kucaklayacaklarını ifade etti.

EBUBEKİR TAŞYÜREK KİMDİR

1960 yılında Erzurum’da doğan Ebubekir Taşyürek, ilk, orta, lise ve üniversite öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Maltepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Ana Bilim Dalının Yönetim Bilim Dalında Yüksek Lisans Programına katıldı. AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği, Ekonomik İşlerden sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, İstanbul 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerini üstlendi. 2009 Mart yerel seçimlerde AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçilen Ebubekir Taşyürek, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclisi Plan Bütçe Komisyonu ve Denetim Komisyonu Başkanlıkları görevlerini 2014 Mart dönemine kadar yürüttü. 2014 Mart yerel seçimlerinde yeniden AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği yaptı. 31 Mart yerel seçimlerinde Kartal Belediye Başkan adayı olan Ebubekir Taşyürek, evli ve 3 çocuk babasıdır.