Gündem
16 Ara 2020 13:39 Son Güncelleme: 16 Ara 2020 14:11

Ebubekir Sifil'den tepki çeken ifadeler! "O gazetecilerin cesetleri..."

“Erkeğin farklı illerde eşi olabilir” sözleriyle gündeme gelen Dr. Ebubekir Sifil, yine tepki çeken ifadeler kullandı

“Erkeğin farklı illerde eşi olabilir” sözleriyle gündeme gelen Yalova Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Ebubekir Sifil, yine tepki çeken ifadeler kullandı.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Sifil, Diyanet'e seslenirken, gazeteciler için akılalmaz sözler sarf etti.

Gazeteciler Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman'ın öldüklerinde cenazelerinin camiye sokulmamasını isteyen Sifil, cenaze namazlarının da kılınmamasını savundu.

Sifil'in paylaşımı şu şekilde:

"DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NA BİR TEKLİF: Başta Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman olmak üzere dinî sembol ve değerlerle, duayla, namazla... alay edenler, kim olurlarsa olsunlar, öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın, cenaze namazları kılınmasın."

NE OLMUŞTU?

Tele1'de yayınlanan ve Cüneyt Akman'ın sunduğu Zamanın Ruhu programının konuğu geçtiğimiz gün, Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil oldu.

"METEOROLOJİ ZATEN SAĞANAK GÖSTERİYORDU"

Cüneyt Akman, Diyanet'in gerçekleştirmiş olduğu yağmur duası ile ilgili "Diyanet İşleri Başkanlığı yağmur duasına çıktı. Fakat yağmur duasına çıktığı gün ve sonraki günler için zaten meteoroloji fena halde sağanak gösteriyordu. Acaba diyorum karar aldılar da sonra mı böyle oldu hazır sağanak gelecek bu arada bir yağmur duasına mı çıksak dediler" ifadelerini kullanarak konu ile ilgili Yılmaz Özdil'in fikrini sordu.

"BİZE GAVUR İZMİR DİYORLAR AMA EN ÇOK BURADA TUTTU"

Özdil ise "Dua en çok burada tuttu çünkü 3 gündür burada yağmur var" diyerek şunları söyledi;

"Ben şu an İzmir'deyim. Bize gavur İzmir diyorlar ama dua en çok burada tuttu. 3 günden beri burada yağmur var. Şimdi tabii önceki günkü yazımda da anlatmaya çalıştım. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde astronom bile çalıştırılıyor. Dolayısıyla bilimden uzak bir kurum değil. Dolayısıyla astronomdan haberdar olan bir kurumun meteoroloji biliminden haberdar olamaması mümkün değil.''