Gündem
23 Mar 2020 17:01 Son Güncelleme: 23 Mar 2020 21:33

EBA'daki tartışmalı içerikle ilgili Bakan Selçuk'tan açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimdeki tartışma yaratan görüntülerle ilgili açıklama yaptı

EBA'daki tartışmalı içerikle ilgili Bakan Selçuk'tan açıklama!

İlk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de 'uzaktan eğitim' sistemine geçildi.

Bugün başlayan uygulamada derslerden önce EBA TV'de 'Kilometre Taşları - Adnan Menderes' adlı kısa animasyon izletildi. Bu kısa animasyonda eski Başbakan Adnan Menderes'in idamı da detaylı şekilde anlatıldı.

Bu sahneler sosyal medyada, özellikle velilerin tepkisini çekti.

BAKAN SELÇUK'TAN TARTIŞMALI GÖRÜNTÜLER İÇİN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından tartışma yaratan görüntülerle ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk açıklamasında,

"Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik. Bu yoğun süreçte, üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım birkaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam" ifadelerini kullandı.