Duyanlara, duymayanlara ilk romanım “Sandık” çıktı…

Merkez Efendi Belediyesinin düzenlemiş olduğu kitap fuarında, ilk romanım “Sandık” ilk imza gününü yoğun katılımla gerçekleştirince açıkçası çok ama çok mutlu oldum.

KÜBRA DOĞRU ÜNLÜ İLE SÖZÜN ÖZÜ kubraunlutv@gmail.com
TÜM YAZILARI

Geçtiğimiz haftalarda ikinci kitabım, ilk romanım çıktı. Duyanlara, duymayanlara haber vereyim.

“Sandık” ilk romanım. Şimdilerde yaşaması ve bulunması imkânsız bir İstanbul mahallesinde yaşanan gerçek ve samimi hayatların karakterleriyle bezenmiş bir roman. 1970'ler İstanbul’unun insanlarının Yeşilçam nostaljisiyle yaşadıkları hayatlar, gerçek yaşanmış öyküler ve çok daha fazlasını yazdım.

Geçtiğimiz hafta ilk söyleşi ve imza günüm için Denizli’deydim.

“Sandık” Denizli'nin ilk yayınevi olan MaviNefes Yayınevi ’nden çıktı. Yayınevine ait kitap satış noktası olan ve bir kültür merkezi olarak planlanan MaviNefes KitapKafe’ nin açılışına da katıldım. Denizli Çınar’da açılan bu merkez önümüzdeki günlerde adından sıkça söz ettirecek. Planlanan etkinlikler içerisinde, söyleşiler, dinletiler, yazar- kitap buluşmaları, film gösterileri, konserler ve resim sergileri var. Yayınevi sahibi iş adamı Mustafa Soylu tekstil mühendisi bir yazar, merkezin bir sanat yuvası olması adına yayınevinin yazar danışmanı Ece Özbaş’ın katkılarıysa takdire şayandı.

Gördüklerim ve yaşadıklarım iki günlüğüne de olsa beni sıkıntılı memleket gündeminden oldukça uzaklaştırdı.

İmza kuyruklarına öykünürdüm, şükür yaşadım…

Merkez Efendi Belediyesinin düzenlemiş olduğu kitap fuarında, ilk romanım “Sandık” ilk imza gününü yoğun katılımla gerçekleştirince açıkçası çok ama çok mutlu oldum.

Romanımı okuyup gelen, ilk hikâyenin sarsıntısıyla, gözünün yaşıyla gelip, “yoksa o küçük kız siz misiniz” diyen, kendisine kitabı aldıktan bir saat sonra gelip, arkadaşına da romanımı hediye alan, etnik kökeniyle ilgili araştırma yaparken romandaki öyküyü bulup, araştırma tezinde kullanmak istediğini söyleyen, üç çocuk gelinin, ailemden biri olup olmadığını merak eden, Zeynep’in mugamları gerçekten söyleyip söyleyemediğini soran, haber spikerliğimle tanıyıp, tanışmaya gelen ve dahası…

İmza günlerinde görürsünüz, imza için oluşan kuyruklar; öykünürdüm, çok şükür ben de yaşadım.

İlk romanım “Sandık” bana bunu yaşattı. Çok ve çok mutlu olduğum iki gün yaşadım.

Bu zamanda, böyle günlerde yürek birliği edebildiklerinle buluşmak, aynı havayı solumak meğer nasıl güzelmiş, meğer ne kıymetliymiş.

 Sözün özü; bu havayı, Denizli’de solumak isterseniz MaviNefes KitapKafe’ye gidin. Arkadaşlara bir de selamımı söyleyin, kendinize güzel bir okuma köşesi bulun, çayınız veya kahveniz size gelirken “Sandık”ın satırları arasında kaybolun.

KÜBRA DOĞRU ÜNLÜ

https://www.instagram.com/kubraunlutv/