Spor
27 Şub 2024 12:19 Son Güncelleme: 27 Şub 2024 12:22

Dursun Özbek'ten TFF'ye istifa çağrısı: Yenilenmeye ihtiyaç var

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı - kırmızılı kulübün bugün gerçekleştirilen sponsorluk anlaşması imza töreninde açıklamalarda bulundu. Başkan Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu'nu eleştirerek, Türk sporuna fayda getiremeyeceği kanaatine vardıklarını söyleyerek, TFF'ye istifa çağrısında bulundu.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı - kırmızılı kulübün sponsorluk anlaşması imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Mauro Icardi'ye verilen cezanın Antalyaspor maçından saatler önce açıklanmasına değinen Başkan Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu'nu istifaya çağırdı.

Birçok cephede savaştıklarını söyleyen Özbek "TFF, bundan sonraki dönemde Türk futboluna başarı getiremeyecektir. Türk futbolunun yenilenmeyi düşünmesi gerekiyor. Hiçbir kulüp yaşanan bu tartışmalardan memnun değil. VAR sistemi Türk futboluna gelmesiyle beraber tartışmaları bitirmesini hedefleniyordu ama hâla uygulamalarda VAR'ı yöneten kişilerde tereddütler var. Tüm maçlarda büyük hatalar olduğu kanaatindeyim. Biz artık yenilenmeyi düşünmemiz lazım. Bu spekülasyonlar tartışmalar öyle seviyeye geldi ki hiçbir kulüp memnun değil. Tartışmaların büyük boyuta gelmesini engellemek lazım. Bu yüzden yenilenmeye ihtiyaç var." sözleriyle TFF'ye yüklendi.

TFF'nin istifa etmemesi durumunda B planı sorulan Özbek şu ifadeleri kullandı:

"Yeni seçilmiş federasyonun desteklenmesi gerektiğini ifade etmiştim. Süre verilmesi gerektiği düşüncesindeydik. Son dönemdeki hızlı gelişmeler ve olaylar öyle bir seviyeye geldi ki; Galatasaray'a göre bu TFF'nin Türk sporuna fayda getiremeyeceğine inandık. Yapılması gereken en önemli şey yeniden yapılanma. Türk futboluna daha kıymetli hizmetler verebilecek yönetimlerin gelmesini düşünüyoruz. Sözümüzün arkasındayız."

BÜYÜKEKŞİ İHRAÇ EDİLECEK Mİ?

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin, Galatasaray Kulübü üyeliğinden ihraç edilip edilmeyeceği sorusuna yanıt veren Özbek "Konu yönetim kurulu gündemine geldi. Bir üye arkadaşımız disipline sevk edilmesini istedi. Bizim tüzüğümüz gereği yönetim kurulları kendisine iletilen bu tip talepleri disiplin kurula sevk etmek zorundadır. Kararı Disiplin Kurulu verecektir. Yönetim gereğini yapmıştır. Bundan sonra konu Disiplin Kurulu'ndadır." ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'na istifa çağrısında bulunan Özbek'in açıklamalarından satır başları:

"GALATASARAY TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK SEVİYEYE ULAŞTIK"

"Bizden önce ligde istenen başarı gelmemişti. Biz böyle bir takımı devraldık, ilk senemizde şampiyon olduk. Sponsorluklar da başarılarla birlikte paralel gidiyor. Geçtiğimiz sezon elde ettiğimiz sponsorluk geliriyle bu sezonki çok farklı. Sponsorluk gelirimizde Galatasaray tarihindeki en büyük seviyeye ulaştık. 50 milyon euroluk hedefimizi de geçmiş bulunuyoruz."

"BU ATEŞ ÜFLEYEREK SÖNMEZ"

"Google'a girin ananas yazın, halı saha futbol maçı, şike yazın bakın ne çıkıyor karşınıza. Girin araştırın. Bir abi tavsiyesi onlara, hiç boşuna uğraşmayın. İçinde bulunduğunuz ateş, üfleyerek sönmez. Bunu kafanıza yazın.

Bizim için en önemli şey ülkemizin mutluluğu ve birliği. Rakiplerimize çağrı yapıyorum, saha içinde kalalım. Sürekli kaşıyarak bizi çekme çabanız kötü. Bunun sonuçları kötü olur. Google'da tarayın bakın! Toplumu gerecek şeyleri sürekli gündeme getiriyorlar. Bir defa daha söylüyorum, bu ateş üfleyerek sönmez. Herkes aklını başına alsın."