Politika
11 Kas 2020 13:31 Son Güncelleme: 11 Kas 2020 14:38

Dünür Sadık Albayrak AKP'den istifa etti iddiası: Erdoğan'a ulaşamadığı için kırgındı...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının ardından, babası ve Yeni Şafak gazetesinin eski yazarı Sadık Albayrak'ın da AK Parti'den istifa ettiği iddia edildi.

Gazeteci ve eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, oğlunun istifasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayan ancak ulaşamayan Albayrak'ın parti üyeliğinden istifa ettiğini söylerken, oğlu Berat Albayrak'ın da istifasının ardından Trabzon'a gittiğini belirtti.

Yarkadaş, Halk TV'de yayınlanan Şimdiki Zaman programına konuk oldu. 

Gürkan Hacır'ın sunduğu, İsmail Saymaz ve Elfin Tataroğlu'nun da konuk olduğu program sırasında Barış Yarkadaş, Berat Albayrak'ın istifa sürecine ilişkin çarpıcı bir iddiada bulundu. Yarkadaş, Berat Albayrak'ın istifası sonrası babası Sadık Albayrak'ın da AKP'den istifa ettiğini söyledi.

“Sadık Albayrak, kriz sürecinde Tayyip Erdoğan'a ulaşamıyor ve çok kırılıyor”

İşte Barış Yarkadaş'ın dikkat çeken o açıklamaları;

"Berat Albayrak şu an Trabzon'da dinleniyor. Artık siyasete veda etti. Edindiğim bilgiye göre; bir iddia da baba Sadık Albayrak'ın da AKP'de istifa ettiği yönünde. Ancak dediğim gibi. Bu bir iddia...

Yine bir başka iddiaya göre, Sadık Albayrak, kriz sürecinde Tayyip Erdoğan'a ulaşamıyor ve çok kırılıyor. Ben, pazar gecesinden beri değişik saatlerde Berat Albayrak'ı hergün en az 4 kere aradım. Albayrak sonu 61 61 ile biten telefonunu hiç açmıyor. Berat Albayrak'a şu an hiç kimse ulaşamıyor."

Sabah muhabiri yalanladı

Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın yöneticisi olduğu Sabah gazetesinin muhabiri Kenan Kıran, Sadık Albayrak’ın AKP’den istifa ettiği yönündeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Kenan Kıran, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

“’Sadık Albayrak AK Parti’den istifa etti’ haberi külliyen yalan…”