Dünya
27 Eyl 2023 07:38 Son Güncelleme: 27 Eyl 2023 07:45

Düğünde facia: 100’den fazla ölü var! Görüntüler korkunç…

Irak’ın Musul kentinde bir düğün salonunda çıkan yangında 113 kişi hayatını kaybetti. Feci olayda yaralı sayısı ise 500’e yükseldi.

Musul’un Hamdaniye beldesinde bir düğün salonunda yangın çıktı.

Musul Sağlık Dairesi Müdür Yardımcısı Ahmed Hamdani, yerel medyaya yaptığı açıklamada düğün salonundaki yangında 113 kişinin öldüğünü 500 kişinin de yaralandığını söyledi. Gelin ve damadın da hayatını kaybedenler arasında olduğu öğrenildi.

Havai fişekler nedeniyle çıktığı bilgisi basına yansıyan yangın esnasında düğün salonunda 800 kişinin bulunduğu öğrenildi.

Irak haber ajansı INA'nın daha önce Musul Sağlık Dairesi'nden bir kaynağa dayandırdığı haberde, yangında ilk belirlemelere göre 100 kişinin hayatını kaybettiği, 150 kişinin de yaralandığı bildirilmişti.

Yangın bölgesine çevre illerden çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans sevk edilirken, İçişleri Bakanı Abdulemir Şammari’nin de bölgeye gideceği duyurulmuştu.

BÖLGEDEKİ TÜM HASTANELER ALARM DURUMUNDA

Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani, yetkililere acil duruma geçmesi için talimat verdi. Bölgedeki tüm hastaneler de alarm durumuna geçti. Yangının havai fişeklerden çıktığı ve salonun çatısından tüm binaya yayıldığı belirtiliyor.

Gelin ve damadın dans ettiği esnada çıkan yangın görüntüleri sosyal medyaya da yansıdı.

Görüntülerde insanların panik içinde sağa sola koşuşturdukları yer aldı.

Öte yandan Musul Başkonsolosluğu'ndan edinilen bilgilere göre bölgedeki Türk vatandaşlarıyla ilgili şu ana kadar olumsuz bir ihbar yapılmadı.