Gündem
21 Eki 2021 15:11 Son Güncelleme: 21 Eki 2021 18:08

Duayen gazeteci son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Milliyet Gazetesi Yazarı, Basın Şeref Kartı ve Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü Sahibi Sami Kohen için Neva Şalom Sinagogu’nda tören düzenlendi.

Dış haberler alanında Türk basınında bir ekol olan ve 70 yılı aşkın gazetecilik hayatının 67 yılını aralıksız Milliyet'te geçirerek benzersiz bir istikrar çizgisi sergileyen Sami Kohen son yolculuğuna uğurlandı.

Kohen için bugün 13.30’da Neva Şalom Sinagogu’nda tören düzenlendi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto bir konuşma yaptı. Başkan Olcayto yaptığı konuşmada “Biz gazetecilerin sevdiği saydığı bir yazardı. O nedenle ülkemizde saygı gördü. Uluslararası alandan gazetecilere kadar birçok insanın sempatisini topladı. Onu kaybetmenin acısını Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olarak yüreğimizde yaşıyoruz. Hem cemaatine, hem de uzun yıllar çalıştığı gazetesine bağlı bir ustamızdı. Cemiyeti'ne de çok bağlılık gösterir, çağırdığımız her toplantıya da mutlaka gelir, Cemiyete yardımcı olmaya çalışırdı. Onu saygı ile anıyorum, ailesine, yakınlarına sevdiklerine, cemaatine saygılarımı sunuyorum” dedi.

Törenin ardından Sami Kohen’in cenazesi Ulus Musevi Mezarlığı’nda defnedildi.