Gündem
21 Mayıs 2022 23:09 Son Güncelleme: 21 Mayıs 2022 23:34

Enginyurt'tan dikkat çeken Kılıçdaroğlu açıklaması: "Biz de lider olarak kabul edebiliriz"

CHP'nin 'Milletin Sesi' mitingi İstanbul Maltepe'de gerçekleştirdi. Demokrat Parti'li Cemal Enginyurt mitingi değerlendirdi. Enginyurt, "Son altı ay içerisinde Sayın Kılıçdaroğlu kendini artık lider olarak kabul etti, biz de kabul edebiliriz, Türkiye de kabul ediyor" dedi.

CHP'nin  'Milletin Sesi' mitingi İstanbul Maltepe'de gerçekleştirildi.  Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt mitingi Halk TV'de değerlendirdi.

Enginyurt, mitingin hazırlık süresinin kısa olduğunu ancak çok coşkulu olduğunu belirterek mitinge DP'nin de bütün teşkilatlarıyla katılım sağladığını ifade etti.

"Altı ay öncesine kadar sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı'ydı" diyen Enginyurt, son altı ayda Kılıçdaroğlu'nun CHP'ye bir lider olduğunu ve bugün de bu mitingle de bu durumun tescillediğini belirtti.

Mitingle ilgili izlenimlerini aktaran Enginyurt, "Kılıçdaroğlu Millet İttifakı'nın iktidarında söz sahibi olacak bir lider konumundadır. Dolayısıyla cumhurbaşkanı adayı olabilir mi, olabilir. Bütün bunlara baktığımız son altı ay içerisinde, Sayın Kılıçdaroğlu kendini artık lider olarak kabul ediyor, biz de kabul edebiliriz, Türkiye'de kabul ediyor." dedi.