Gündem
26 Kas 2017 11:29 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 01:48

Donald Trump'tan çok sert CNN çıkışı! 'Yalan haber kaynağı'

ABD Başkanı Donald Trump, "CNN International hala önemli bir (yalan) haber kaynağı ve ulusumuzu dünyada çok kötü temsil ediyor" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, CNN International TV kanalının "yalan haber kaynağı" olduğunu, kanalın ABD'yi dünyada kötü temsil ettiğini savundu. Trump'a CNN'den yanıt gecikmedi.

Sputnik'in haberine göre, Trump, Twitter hesabından "Fox News, ABD'de CNN'den çok daha önemli ama ABD dışında CNN International halen önemli bir (yalan) haber kaynağı ve ulusumuzu dünyada çok kötü temsil ediyor. Dış dünya onlardan gerçeği göremiyor" paylaşımında bulundu.​Paylaşım, 19 binden fazla kullanıcıdan retweet alırken, yaklaşık 41 bin kullanıcı tarafından da cevaplandı.

"Bizim işimiz haber yapmak"

Trump’ın paylaşımına binlerce kullanıcı tepki gösterirken CNN  televizyonu da kurumsal iletişim hesabından Başkan Trump'a cevap verdi.

CNNPR hesabından "ABD'yi dünyaya karşı temsil etmek CNN'in görevi  değil sizin göreviniz. Bizim işimiz haber yapmak." paylaşımında bulunuldu.

"Kusura bakmayın ama yanılıyorsunuz"

Aralarında eski Dışişleri ve Savunma (Pentagon) Bakanlıkları Sözcüsü  John Kirby'nin de bulunduğu CNN çalışanları da Trump’ın twetine tepki gösterdi. 

Kirby "Kusura bakmayın ama efendim yanılıyorsunuz. Bunu sadece bir CNN  çalışanı olarak değil zamanda Pentagon ve Dışişleri eski sözcüsü olarak  söylüyorum: CNN'i (CNN International) önemli yerlerden önemli haberler getirmek  için hayatlarını riske atan dünya standartlarında gazeteci ve çalışanları olan  bir kanal. Yaptıkları şeylerde yalan denecek bir şey yok."

Trump yönetiminin, AT&T iletişim teknolojileri şirketinin CNN’in üst  kuruluşu Time Warner şirketini alım işlemini hafta başında mahkemeye vermesi  Trump ile CNN arasında başkanlık yarışından beri süren gerginliği daha da  arttırdı.

Adalet Bakanlığı alımın "ABD'de medya tekeli oluşturacağı"  gerekçesiyle durdurulmasını talep etmişti.

Trump söz konusu alıma karşı olduğunu ancak satışa müdahil  olmayacağını belirtmişti.