Doktoru, Seren Serengil'in hastalığını açıkladı

46 kiloya düşen Seren Serengil hastaneye kaldırılmıştı. Beyaz TV'de Söylemezsem Olmaz programında yorumculuk yapan Seren Serengil'in hastalığını doktoru canlı yayında açıkladı.

Doktoru, Seren Serengil'in hastalığını açıkladı - Sayfa 1

Şarkıcı ve sunucu Seren Serengil, bir önceki gün hastaneye kaldırıldı.

Beyaz TV'de Söylemezsem Olmaz programında yorumculuk yapan Seren Serengil'in hastalığını doktoru canlı yayında açıkladı.


114
Doktoru, Seren Serengil'in hastalığını açıkladı - Sayfa 2

Op. Dr. Ersin Aksu, ünlü sunucunun hastalığının "Dumping Sendromu" olduğunu açıkladı. Mide ameliyatları sonrası ortaya çıkabilen "Dumping Sendromu" midenin çok hızlı boşalması diye biliniyor.


214
Doktoru, Seren Serengil'in hastalığını açıkladı - Sayfa 3

Op. Dr. Ersin Aksu, Serengil'in hastalığıyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Gastrik bypass operasyonlarında "Dumping Sendromu" dediğimiz bir sendrom var. Bu genelde yediğimiz gıdanın ince bağırsağı hızlı geçişi sonrası halsizlik, baş dönmesi bazen de çarpıntı gibi bir takım olumsuzluklar olabiliyor. Özellikle şekerli gıdaları yediğimizde oluşuyor. Seren Hanım'da böyle bir durum yapıyor, özellikle sabahları. Mide ameliyatının doğasında olan bir şey. Herkeste olacak diye bir kaide yok ama bazen olabiliyor. Geçici bir dönemi oluyor bu semptomun, vücut zaman içerisinde alıştırıyor buna kendini. Bizim de az bir zamanımız kaldı, inşallah bunu geçirdiğimiz zaman rahatlayacağız."


314
Doktoru, Seren Serengil'in hastalığını açıkladı - Sayfa 4

Seren Serengil hastalığıyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

"Sevgili canlarım, o kadar merak edenim ve sevenim varmış ki insan hastayken en çok ihtiyacı olan şey buymuş... Ben maalesef büyük sağlık sorunları yaşıyorum. Önceleri belli etmemeye çalıştım annem üzülmesin sizler üzülmeyin diye ama iş biraz ciddiye bindi.


414