Televizyon
08 Nis 2021 01:24 Son Güncelleme: 08 Nis 2021 01:29

Doğu Perinçek'ten tutuklu amirale şok suçlama! 'Rahmi Koç ona 'ayrılacaksın' dedi, ayrıldı'

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da yaptığı açıklamada “Mavi Vatan” kavramının isim babası gözaltındaki emekli Amiral Cem Gürdeniz ile ilgili flaş iddialar ortaya attı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten partisinin yayın organı Ulusal Kanal'da emekli amirallerin "Tekkedeki amiral", "Montrö'nün tartışmaya açılması”, "Atatürk ilke ve devrimleri" konularındaki bildirisinin ardından gözaltına alınan “Mavi Vatan” kavramının isim babası Emekli Amiral Cem Gürdeniz'e şoke eden suçlamalarda bulundu.

Daha önce yaptığı açıklamada emekli amirallerin bildirisini hem PKK'ya bağlayıp hem de Amerikancı olarak niteleyen Perinçek, Ulusal Kanal'da bildiriye ilişkin konuştu.

Emekli Amiral Cem Gürdeniz'in Aydınlık gazetesinden ayrılığını Koç Grubu'nun Onursal Başkanı Rahmi Koç'a bağlayan Perinçek'in açıklaması şöyle:

"Gemiyi terk etti. Orada zaten kimliği ortaya çıktı. Onun için burad CFR'de falan genel müdür çıkması falan ben biliyorum.

Rahmi Koç ona 'Ayrılacaksın' dedi, ayrıldı. Ondan sonra işte bir takım vakıflar şunlar bunlar... "

EMEKLİ TÜMAMİRAL SEMİH ÇETİN'DEN PERİNÇEK'E JET TEPKİ

Öte yandan Balyoz kumpası mağduru emekli Tümamiral Semih Çetin sosyal medya hesabından yaptığı "Yapmayın Sayın Perinçek. Ne diyorsunuz yani? Cem Gürdeniz suçludur atın içeri mi? Cem'i kötülemek için saydığınız isimler arasında Soner Polat var. Bunları duysa o an partinizden istifa ederdi. İsmail Hakkı Pekin var. Canlı yayında yerin dibine soktunuz. Bunları duymak çok üzücü" yazarak Doğu Perinçek'e tepki gösterdi.