Politika
02 Haz 2021 00:13 Son Güncelleme: 02 Haz 2021 12:30

Doğu Perinçek’e kim suikast girişiminde bulundu? İYİ Partili vekilin ismini açıkladı

Vatan Partisi lideri Perinçek, kendisine suikast girişiminde bulunulduğunu iddia ederek, o ismi açıkladı…

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da katıldığı canlı yayında kendisine suikast girişiminde bulunan ismi açıkladı. Perinçek'in açıkladığı kişi İYİ Parti Milletvekili Musavat Dervişoğlu oldu.

Doğu Perinçek bu kişinin İYİ Parti İzmir Milletvekili Musavat Dervişoğlu olduğunu söyleyerek, "Musavat Dervişoğlu. 2006 yılı sonunda Muzaffer Tekin komutanımız Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin'le birlikte geldi. Biliyor musunuz size suikast hazırlayan kimdir dedi. İsmen bilmiyoruz dedim. O kağıda el yazısıyla yazdı. 21 Mart 2008'de tutuklandığımızda evdeki aramada o kağıdı da buluyorlar. O kağıt Ergenekon dosyasına girdi" dedi.

Sözlerini sürdüren Perinçek, Akşener'e seslenerek şunları söyledi:

"İYİ Parti bir operasyon partisi. Şu anda da Türkiye'ye düzenlenen operasyonun parçası. Meral Akşener, devletin İçişleri Bakanı iken Türk Silahlı Kuvvetleri'ni dinledi. Akşener'e sesleniyorum. Kim adına dinliyorsun? İstihbaratın başına FETÖ mensuplarını getiriyor. Meral Akşener'in de geçmişinde bu FETÖ bağlantısı var. Musavat Dervişoğlu'nun benimle alıp verdiği yok. Benim hayatım CIA'nın ve Mossad'ın işkenceleriyle geçti, onların hedefindeydim. Dervişoğlu'na da bir takım görevler verilir."