Politika
08 Haz 2023 08:28 Son Güncelleme: 08 Haz 2023 08:29

Doğu Perinçek Mehmet Şimşek’e verdi veriştirdi! ‘Açıkladığı program…’

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Maliye Bakanı olan Mehmet Şimşek'in ekonomi ile ilgili değerlendirmeleri hakkında konuştu. Perinçek, "Şimşek'in konuşması, Babacan'ın, Ahmet Davutoğlu'nun uygulamış olduğu, Turgut Özal'ın 1980'de getirmiş olduğu program" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Çıkış Yolu programında Ulusal Kanal Genel Müdürü Adnan Türkkan ve Aydınlık Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nadir Temeloğlu'nun sorularını yanıtladı.

Maliye Bakanı olan Mehmet Şimşek'in devir teslim töreninde yaptığı konuşmada "Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönmekten başka çaresi kalmamıştır” demişti.

Şimşek'in ekonomi değerlendirmelerini yorumlayan Perinçek, "Şimşek'in konuşması, Babacan'ın, Ahmet Davutoğlu'nun uygulamış olduğu, Turgut Özal'ın 1980'de getirmiş olduğu program" dedi.

Perinçek, Mehmet Şimşek'in açıklamalarının Babacan'ın ve Davutoğlu'nun programı olduğunu tekrar vurgulayarak, "Tayyip Erdoğan seçimi kazandı ama programı Davutoğlu ve Babacan'ın programı" ifadelerini kullandı. Perinçek, ayrıca "Mehmet Şimşek mandacıların alası. Bir ön yargımız yoktu. Mehmet Şimşek'in açıkladığı program mandacıların programı. Uluslararası normlara uyacağız. Bu mandacılık. ABD'nin ve Dünya Finans Merkezi'nin koyduğu kurallara uyacağız" ifadelerini kullandı. Perinçek ayrıca bu programın Mehmet Şimşek'e değil Tayyip Erdoğan'ın programı olduğunu çünkü Şimşek'in bu açıklamaları Erdoğan'dan izinsiz yapamayacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM Genel Kurulundaki yemin töreni ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Göreve Başlama Töreni'ne Perinçek de katılmıştı.