Gündem
11 Kas 2021 13:36 Son Güncelleme: 11 Kas 2021 14:36

Doğu Perinçek Mehmet Eymür’ü duyunca dayanamadı! Önce kızdı sonra yayını terk etti…

Flash TV'de gazeteci Orhan Uğuroğlu'nun konuğu olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski MİT’çi Mehmet Eymür’ün iddialarına yönelik sorulara kızarak yayını terk etti.

Flash TV'de gazeteci Orhan Uğuroğlu'nun konuğu olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Mehmet Eymür sorularına kızarak yayını terk etti.

Uğuroğlu, Eymür'ün "Perinçek İngiliz istihbaratıyla Amerikalıların adamıdır; ordu ve MİT'te adamları var" iddiasını sordu. Soruya sinirlenen Perinçek, Atatürk hakkında da İngiliz ajanı iddiaları olduğunu hatırlatarak "Sen Atatürk'e İngiliz ajanı mısın diye sorabilir misin ya. Siz alet olmuşsunuz. Sizin gibi adamlar da Atatürk'e bu tür iftiraları tekrar ederek..." diye konuştu.

Uğuroğlu, "Hakaret ediyorsunuz" diyerek itiraz edince devam eden tartışma üzerine Perinçek yayını terk etti.

İşte programdan ilgili bölüm…

NE OLMUŞTU?

Mehmet Eymür T24'ten Gökçer Tahincioğlu'na verdiği röportajda Doğu Perinçek'i MİT görevlilerini ifşa etmekle suçlamıştı. Eymür, Tahincioğlu'nun "Sabahattin Savaşman- Hiram Abas'la çok yakındınız. Bugünden bakınca suikastı nasıl yorumluyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı vermişti:

“Bir kere orada Doğu Perinçek'e çok büyük tepkim var. Bugün MİT'çinin adını yazana hapis cezası veriyorlar. O tarihte her şeyini, plakasını, telefonunu, evini, adresini hepsini verdiler. Bir nevi 'öldürün' denildi. Hiram Bey de hissetmişti zaten. Arkasından felaket oldu. Kontrol edildiğini biliyordu Hiram Bey.

Enteresan olan ilk Amerikan casusunu yakalamamızdan sonra olmasıdır. (MİT Başkan Yardımcısı Sabahattin Savaşman'ın ABD casusu olduğunun aydınlatılması olayı) İlk Aydınlık'ta yayınlar başladı. Hiram Bey ve beni CIA ajanı yaptılar o haberlerde. Biz aksini çözmüşüz ama bizi suçluyorlar. Sonra tüm bilgileri verdiler.”

- Doğu Perinçek etkili mi MİT içinde?

Perinçek'in hem ordu içinde yüzbaşılıktan başlayıp generalliğe kadar uzanan adamları var hem de MİT'te. Bana kalırsa Perinçek, tamamen, İngiliz istihbaratıyla Amerikalıların adamıdır. Kesinlikle öyledir.

- Bunu bilgiyle mi söylüyorsunuz?

Evet.

- 68 kuşağından, öğrenci hareketinden gelen bir isim, o tarihten bu yana böyle mi?

Evet, solun gelişmesini Türkiye'de engellemek için kurulan bir örgüt. Türkiye'de birçok yere girmiş durumda Amerika. Biz bu etkiyi maalesef çıkartamadık.