Televizyon
13 Oca 2022 10:50 Son Güncelleme: 13 Oca 2022 10:57

Doğu Perinçek 'Abdülhamid' tartışmasının arka planını anlattı! "O senaryoyu Birand hazırladı"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, viral olan Ertuğrul Kürkçü ile "Abdülhamid'i savundun" tartışmasında yanlış anlaşıldığını söyledi. Perinçek, Kürkçü'nün Abdülhamid'i savunmasının onun kimliğine ters olduğunu söyledi.

Bir televizyon programına konuk olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yıllar önce gazeteci Mehmet Ali Birand'ın sunduğu 32. Gün programında Ertuğrul Kürkçü ile yaşadığı Abdülhamid polemiği de sorulan Perinçek, "Tartıştığımız sırada, Irak'ın kuzeyinde 'Kürdistan' ismiyle ikinci İsrail Devleti kuruluyordu. PKK onları destekliyordu. Tartışma oradan koptu" dedi.

"O SENARYOYU BİRAND HAZIRLADI"

Tartışmanın temelinde ABD olduğunu belirten Perinçek, "O program önceden hazırlanmıştı. Mehmet Ali Birand o senaryoyu hazırladı. 'Bu şahısları karşıma oturtuyorsan edepli bir tartışma zor' dedim. Korkmadığım için ikiye tek olmasına rağmen programa gittim" şeklinde konuştu.

"KÜRKÇÜ'NÜN ABDÜLHAMİD'İ SAVUNMASI, KİMLİĞİNE TERS"

Oradaki çarpışmanın aslında Türkiye ile ABD arasında olduğunu savunan Perinçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kürkçü, PKK'nın tayin ettiği bir vekil. Arkadaşlarını satıp samanlığa kaçan bir insan. Konu Abdülhamid'i savunmak değildi yani, o onun bir parçası. 12 Mart döneminde sosyalist olmaktan pişman olduğunu söyledi. Abdülhamid'i de savundu. Suç mu? Değil ama onun kimliğine, devrimciliğine ters bir olay. O tartışmanın orasında onları söylemek zorunda kaldım."