Polemik & Kulis
09 Mar 2018 10:51 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:04

Doğan TV'de yaprak dökümü! Hangi üst düzey isim görevinden ayrıldı? Medyaradar açıklıyor...

Doğan TV'de yaprak dökümü sürüyor. Kurumda 3 yıldır görev yapan isim de ayrılık kararı aldı.

Doğan TV'de yaprak dökümü! Hangi üst düzey isim görevinden ayrıldı? Medyaradar açıklıyor...
Doğan TV Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Berna Kürekçi Şendir,  kurumla yollarını ayırdı. Şendir Aralık 2015 tarihinde bu yana bu görevi yürütüyordu.Şendir'in görevinden ayrılmasının ardından, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Bölümü mevcut sorumluluklarının yanı sıra Tankut Karahan'a bağlandı.

Doğan TV Holding'de Berna Kürekçi Şendir'in istifasıyla son bir yılda 4'ü istifa 2'si görevden alma olmak üzere ayrılan tepe yöneticilerin sayısı 6'ya ulaşmış oldu.

Kanal D Genel Müdürü Barış Tünay, Kanal D Dramalardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hülya Vural görevden alınırken D-Smart CEO'su Mükremin Sarıer, D Productions Genel Müdürü Müge Turalı, Kanal D Film Alım ve Yatırım Satış Direktörü Özlem Özsümbül de istifa yolunu seçmişlerdi.

Berna Kürekçi Şendir'in istifası Doğan TV İnsan Kaynakları Yönetimi tarafından böyle duyuruldu:

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Aralık 2015 tarihinden bu yana Doğan TV Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü olarak başarı ile görev yapan Berna Kürekçi Şendir, aramızdan bugün itibariyle ayrılmaktadır. Kendisine bugüne kadar yapmış olduğu değerli çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz.
Doğan TV Kurumsal İletişim ve Pazarlama Bölümü bu tarih itibarı ile mevcut sorumluluklarının yanı sıra Tankut Karahan'a bağlanmıştır. Kendisine başarılarının devamını dileriz.

Saygılarımızla

Berna Kürekçi Şendir kimdir?

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler üzerine MBA yaptı. 1992 – 1994 yılları arasında Yapı Endüstri Merkezi Halkla İlişkiler göreviyle kariyerine başlayan Kürekçi, 1995 – 1998 yılları arasında Pak Maya -  Halkla İlişkiler Uzmanı, 1998 – 1999 BPR Halkla İlişkiler Yönetimi – Proje Grup Yöneticisi, 1999 – 2002 CNN Türk – Pazarlama ve Halkla İlişkiler Yöneticisi, 2002 – 2005 yılları arasındaysa Doğan Medya Grup – Kurumsal İletişim Direktörü ve BP Yurt dışı İletişim Yöneticisi olarak görevlerini sürdürdü. 2005 yılından 2012 yılına kadar Digitürk Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Doğum nedeniyle görevinden ayrılan Şendir 2013 yılında Socar Türkiye Kurumsal İletişim Grup Müdürü oldu. Aralık 2015'te ise Doğan TV Kurumsal İletişim ve Pazarlama Koordinatörlüğü görevine getirilmişti.MEDYARADAR/ÖZEL