Polemik & Kulis
28 Mayıs 2018 17:00 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:14

Doğan Haber Ajansı’nda üst düzey atama! Genel Müdürlük koltuğuna kim oturdu? (Medyaradar/Özel)

Demirören Grubu'nun bünyesine kattığı Doğan Haber Ajansı'nda üst düzey bir atama gerçekleşti.

Demirören Grubu’nun Doğan Medya Grubu'nu satın almasının ardından kurum içinde oldukça hareketli günler yaşanıyor.

Başta Kanal D ve CNN Türk olmak üzere satın alınan yayın organlarında geniş çaplı tensikak gerçekleştirilirken diğer taraftan da üst düzey isimler birer birer değiştiriliyor.

Demirörenlerin satın aldığı Türkiye'nin en büyük ajanslarından biri olan Doğan Haber Ajansı'nda da bugün flaş bir gelişme yaşandı.

Geçtiğimiz ay 'vekaleten' DHA Genel Müdürlüğü görevine atanan Salih Zeki Sarıdanişmet bugünden itibaren 'asaleten' bu görevi yürütecek.

Hürriyet Haber Ajansı (HHA) ile Milliyet Haber Ajansı’nın (MİLHA) birleşmesiyle 1999'un son aylarında kurulan DHA’nın bugün Türkiye genelinde 34 bürosu bulunuyor.

1975- 1982 yıllarında Oktay Ekşi'nin genel müdürlüğünü yaptığı ajansta daha sonra 1983 yılında duayen gazeteci Hasan Yılmaer bu görevi üstlendi. 1995 yılında genel müdürlük görevini devralan Uğur Cebeci, 2017 yılına kadar bu görevi sürdürdü. SALİH ZEKİ SARIDANİŞMET KİMDİR?

1974, Kayseri doğumlu.

Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-TV ve Sinema Bölümü mezunu. 

Kayseri ve İstanbul'da muhabirlik yapan Sarıdanişmet 2000 yılında DHA'da TV Haberlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 

2002-2003 yıllarında Skytürk Haber Müdürlüğü'nü yürüttü. 

2004 yılında Washington'a taşınarak DHA Washington muhabiri oldu. 

Sarıdanişmet'in yapımcılığını üstlendiği Amerikalı gazete yazarlarının düzenli konuk olarak katıldığı ‘Stüdyo Washington’ isimli günlük program, 14 ay boyunca TRT Türk'de ekrana geldi.

2015- 2016 yılında Anadolu Ajansı Türk Dünyası Haberleri Müdürü olarak göreve başladı. Sarıdanişmet 2016 Eylül ayından itibaren  Doğan Haber Ajansı Yeni Medya ve Projeler Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü.