Gündem
17 Eyl 2015 11:04 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:53

Doğan Grubu'na 'terör soruşturması' açan savcı konuştu: Yazar ve yöneticiler tek tek...

Doğan Medya Grubu hakkında “Terör örgütü propagandası yapma” iddiasıyla resen soruşturma başlatılmıştı.

Doğan Grubu’na “terör örgütü propagandası yapma” iddiasıyla açılan soruşturma ile ilgili konuşan Bakırköy Başsavcısı "Doğan Grubuna bağlı TV ve gazetelerde yayınlanan tüm haberler ve köşe yazıları mercek altına alındı. Tek tek tespit edilen yayınlarda eser sahiplerinin yanı sıra sorumlu üst düzey isimler de ifadeye çağırılacak” dedi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Doğan Medya Grubu hakkında “Terör örgütü propagandası yapma” iddiasıyla resen soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında önümüzdeki günlerde Grup Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın da aralarında yer aldığı birçok kişinin ifadesinin alınacağı iddia edildi.

Star gazetesinden Helin Şahin'e konuşan Bakırköy Başsavcısı Selami Hatipoğlu, yürütülen soruşturmayla ilgili eleştirilere “Basın özgürlüğüne müdahale var diyenler soruşturmamızı manipüle etmeye çalışıyor. Müdahale olsaydı bunlar yazılmazdı” sözleriyle yanıt verdi.

"Savcılarımız şu an incelemelere devam ediyor” diyen Hatipoğlu, soruşturmanın Bakırköy Başsavcıvekili İdris Kurt’un başında olduğu "Terörle Mücadele Bürosu" tarafından yürütüldüğünü belirterek, Doğan Grubu'na bağlı gazete ve TV haberlerinin tek tek inceleneceğini söyledi ve birçok ismin ifadeye çağrılacağını belirtti.

Başsavcı Hatipoğlu şunları söyledi: “Soruşturma kapsamında PKK ve DHKP-C terör örgütleri lehine Doğan Grubuna bağlı TV ve gazetelerde yayınlanan tüm haberler ve köşe yazıları mercek altına alındı. Tek tek tespit edilen yayınlarda eser sahiplerinin yanı sıra sorumlu üst düzey isimler de ifadeye çağırılacak.”