Gündem
17 Mayıs 2024 08:28 Son Güncelleme: 17 Mayıs 2024 08:28

Diyanet’in yemek listesinde her gün et var! Fiyatlar neredeyse sudan ucuz…

Lüks harcamaları ve bütçesiyle birçok bakanlığı geride bırakan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın öğle yemeği listesi ortaya çıktı. Diyanet'in menüsünde her gün etli yemek var.

Milyarlarca liralık bütçesiyle birçok bakanlığı geride bırakan ve lüks makam araçlarıyla gündemden düşmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı'nın üst düzey yöneticileri için hazırlanan öğle yemeği listesi ortaya çıktı.

Yurttaşların ucuz et için saatlerce beklediği ve kuyruk oluşturduğu şu günlerde Diyanet'in menüsünde her gün etli yemek bulunuyor.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Diyanet’in 17 Mayıs, yani bugünkü sofrasında “mısır çorbası, çiftlik köfte, bulgur pilavı, meyve” olacak.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı, Diyanet Akademisi Başkanı, Genel Müdürler, Rehberlik ve Teftiş Başkanı, Strateji Geliştirme Başkanının bu menü için 67.5 TL ödediği öğrenildi. Ancak Diyanet’te çalışan 4/D’li işçiler, radyo tv personeli ve KOMAŞ personeli ile Başkanlık personeli 100 TL ödüyor. Misafirler için ise yemek 110 TL. Aşçı, bekçi, hizmetli, şoför, yönetmen, 4/B sözleşmeli personel bu yemek için 30 TL, başkanlık müşaviri, baş müfettiş, hukuk müşaviri, avukatlar da 42 TL ödüyor.