Medya
06 Mayıs 2020 16:51 Son Güncelleme: 06 Mayıs 2020 17:31

Diyanet İşleri Başkanı hangi köşe yazarını babasına şikayet etti?

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kendisini babasına şikayet ettiğini yazdı.

Akif Beki, bugünkü yazısının “Diyanet’ten gelen mesaj” başlıklı bölümünde “şikayetlerinizi bana, memnuniyetlerinizi babama bildirin” ifadelerini kullandı.

“Zina ve eşcinsellik temalı hutbe tartışması üzerine, Başkan Ali Erbaş Hoca’dan gelen bir mesaj beni ta çocukluğuma götürdü” diyen Beki, Ali Erbaş’ın şikayetini şöyle aktardı:

“Çünkü Mehmet Ocaktan gibi tepkisini bana göstermek yerine, babama şikayet etmişti. Gülmeyin, belki de Ocaktan’ın rahmetli babacığını yakınlarda kaybettiğimizi bildiği içindir.

Ankara Barosunun, tepkiyi İslamofobikliğe vardırmasını ilk günden eleştirdim...

Hutbelerde, inanmayan ya da günahkar vatandaşların hak ve özgürlüklerine saygı isteyenlere ise hak verdim...

Diyanet’ten eşcinsellik ve zinayı onaylaması, ayetleri inkar etmesi beklenemez de dedim...

Fakat bunları dememişim, bu ayrımları yapmamışım gibi şikayet etmiş Hoca.

Diyanet’ten dinsizlik, imansızlık vaazı beklenemez. Ama Diyanet’e en ufak eleştiriyi din düşmanlığı, Allah’a karşı gelmek gibi alması beklenebilir mi?

‘Haçlı İrtica-Erdoğan’ın Yüce Divan Dosyası’ kitabını yazan Perinçek kadar bile mücahit ve destekçi olamamaktan gocunmalı mıyım, o da apayrı bir dram.

İmamlarının arkasında namaz kılınıp kılınmayacağını dahi tartışan, Diyanet’e demediğini bırakmayanlar, laf ettirmeyecek kadar Diyanetçi kesilmişse yanlışlık bende mi?

Hoca’dan ricam: Klavyeye sarılmadan önce lütfen yazılanları bir daha okuyun. Ve mümkünse şikayetlerinizi bana, memnuniyetlerinizi babama bildirin. Selam ve dua ile...”