Politika
16 Nis 2022 16:01 Son Güncelleme: 16 Nis 2022 17:32

Disipline sevk edilmişti! MHP’li vekil Baki Ersoy’dan istifa kararı

Partisi tarafından disipline sevk edilen MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, istifa ettiğini açıkladı.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Ersoy, "Liderim Sayın Devlet Bahçeli Bey’e ve davama bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bağlı ve sadık kalacağım. Disipline sevkimle ilgili kamuoyunda yapılan istismar edici tartışmaların davama ve partime zarar verme ihtimalini bertaraf amacıyla partimden bugün istifa ediyorum" dedi.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün, MHP Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy’un parti politikalarına aykırı açıklamalarından dolayı tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiğini açıklamıştı.

Baki Ersoy’un, MHP içerisinde başını derde sokan açıklaması ise “Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz” sözleri olmuştu.

Öte yandan MHP’li Ersoy’un “kesin çıkarma cezası” disiplin işlemlerinin başlatılması akıllara “enflasyon” çıkışından çok AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile olan kavgasını getirmişti.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, bundan iki yıl önce Facebook hesabından yaptığı paylaşımda isim vermeden AK Parti'yi hedef almıştı. Bunun sebebi ise Kayserili Mehmet Özhaseki’nin, Ersoy’dan şikayetçi olduğunu söylemesi olmuştu.