Gündem
18 Oca 2017 14:55 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:23

Dink ailesinden Güneş gazetesine Etyen Mahçupyan tepkisi: Çirkin bir iftira...

Güneş gazetesinin Hrant Dink cinayetiyle ilgili yaptığı haberde Etyen Mahçupyan'ı hedef göstermesine Dink ailesi tepki gösterdi.

Güneş gazetesi, Hrant Dink'in ölümünden önce onunla son görüşen kişinin Etyen Mahçupyan olduğunu hatırlatarak Mahçupyan'ın ifadesinin neden alınmadığını sordu. Gazete dünkü manşetinde, Mahçupyan'ın cinayette payı olabileceğini ima etti.

“AİLEMİZİN DE BİR ÜYESİ SAYILIR”

Hrant Dink’in ailesi ise bugün haberle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada “Güneş Gazetesi’nde Etyen Mahçupyan ile ilgili utanmazca yazılanları hayretle okuduk. Etyen Mahçupyan, Hrant’ın yıllarca en yakın arkadaşlarından biri olmuştur, bizim ailemizin de bir üyesi sayılır ve öyle de kalacaktır” ifadeleri kullanıldı.

“ÇİRKİN BİR İFTİRA…”

Dink ailesi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kavgası olan birileri, belli ki yerde yatan arkadaşının yanına onun fotoğrafıyla utanmaz bir başlık atmayı gazetecilik olarak bu topluma satabileceğini sanıyor. 2007 yılında da sonrasında da AGOS hisselerinin dağılımıyla ilgili hiçbir tartışma yaşanmamıştır. Tamamen özveri ve dayanışma ürünü olan AGOS'un hisseleri sembolik olup, ranta dayalı medya dünyasının anladığı gibi bir değer ifade etmemektedir. Etyen Mahçupyan arkadaşının mirasına sahip çıkma sorumluluğuyla, bizim de arzumuzu kırmayarak, AGOS’un genel yayın yönetmenliğini üstlenmiştir. Kendisiyle ilgili yazılanlar çirkin bir iftira olmaktan ve bu alçakça cinayetin hâlâ siyasi hesaplara alet edildiğini ortaya koymaktan öteye gidemeyecektir."