Gündem
12 Ara 2016 12:15 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:15

DHA muhabiri o geceki dehşeti anlattı: İçim kan ağlayarak...

Beşiktaş'taki hain saldırıyı fotoğraflayan DHA muhabiri Berktuğ Öncü o geceki dehşeti anlattı.

İstanbul'da dün gece Beşiktaş Vodafone Arena Stadı'nda oynan maçın hemen ardından, teröristlerin bomba yüklü araçla gerçekleştirdiği hain saldırının dehşetini yansıtan görüntü ve fotoğrafları çeken DHA muhabiri Berktuğ Öncü, o anları anlattı.

Kendisi de saniyelerle ölümden kurtulan Berktuğ Öncü, "İçim kan ağlayarak deklanşöre bastım" dedi. İşte, DHA Bursa Bürosu muhabirlerinden Berktuğ Öncü'nün dehşet gecesinde yaşadıkları:

ADIMIMI ATTIĞIM ANDA PATLAMA OLDU
Bursa'ya dönmek için tam stadın kapısından çıkmak için adımımı attığım anda şiddetli bir patlama oldu. Yer sarsıldı, stadın sıvaları üzerime döküldü. Yaklaşık 20 metre kadar ilerimizde meydana gelen patlama nedeniyle her taraf toz duman içindeydi. Hain saldırı sonucu polisler, bir yandan yaralı arkadaşlarına yardım ederken diğer yandan önlem almaya çalışıyorlardı. 40-50 saniye sonra biraz ilerde ikinci patlama sesini duyduk. Polislerle birlikte hepimiz yere yattık. Ardından silah sesleri gelmeye başladı.

İÇİM KAN AĞLAYARAK DEKLÖNŞÖRE BASTIM
Her şey korkunçtu. İçim kan ağlayarak hem kamerayı açtım, hem de peş peşe deklanşöre basmaya başladım. Polisler, görevliler, biz hepimiz ağlıyorduk. Böylesine hain ve kalleş bir saldırıya uğramalarına ve aralarında hafif yaralananların da olmalarına rağmen kahraman polisler yerde yatan arkadaşlarına yardım için koşuşturuyordu.

ÇIKMAMIZA İZİN VERMEDİLER
Bir ara bizi tekrar stada aldılar. Bir süre çıkmamıza izin vermediler. Bulunduğumuz yere yaralı polisler getiriliyordu. Havada helikopter dolaşmaya başladı. Bir ara bir polis gelerek bizimle bulunan arkadaşlarına '20-30 kişilik polis ekibi gelsin. Şehitlerimizi taşıyacağız' dedi.

ŞÜPHELİ BİR ÇANTA
Bir süre sonra dışarı çıktığımızda dehşetin boyutunu daha iyi anladık. Polisler hala önlem alıyordu. Şüpheli bir çanta vardı. Onu da fünye ile patlattılar. Şehit polislerin kaskları etrafa saçılmış, her taraf kan revan içindeydi ve olay yeri inceleme ekipleri çalışıyordu. Bu sırada patlamanın Bursaspor kafilesinin stattan ayrılmasından 10 dakika sonra olduğunu öğrendik. Eğer saldırı seyircilerin stattan çıkışı anında olsaydı... Bunu akla getirmek bile korkunç...