Televizyon
07 Ara 2011 08:50 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:06

DEXTER BU SEZON VİTES YÜKSELTECEK!

Yepyeni sezonuyla her zamankinden daha karanlık bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanan Dexter, bu kez inançlarımızı sınamak için usturasını kuşanıyor.

Google Haberlere Abone ol

 'Dexter' her Pazar CNBC-e'de...

Dexter’ın karanlık yolcusu yeni sezonda sürücü koltuğuna geçiyor. Daha büyük bir amaca hizmet ettiğini düşünen Dexter’ın yeni avlarını Battlestar Galactica’nın kaptanı Edward James Olmos ve Tom Hanks’in oğlu Colin Hanks canlandırıyor.
Yepyeni sezonuyla her zamankinden daha karanlık bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanan Dexter, bu kez inançlarımızı sınamak için usturasını kuşanıyor.

Sezonun ilk bölümünde Dexter Morgan okul yıllarındaki eski balo kralını avlamak üzere 20. Mezunlar Toplantısı’na katılır. Dexter’ın inanç konusundaki düşünceleri bazı manevi şeyleri sorgulamasına neden olur. Dexter oğlunun geleceğini düşünmektedir.

DAHA GÜÇLÜ, DAHA KARARLI
Karanlık yolcusu kaybolan Lumen, gitmek istemese de uzaklara yelken açtı ve ardında kalbi her zamankinden daha da kırık bir Dexter bıraktı. Dexter, Lumen’ın Karanlık Yolcusu’nu da taşıma sözü vererek aslında çok önemli bir karar aldı. O artık Karanlık Yolcusu’ndan kurtulmaya çalışmayacak, ama oğluna travmalar yaşatmadan yolcusunun yoluna devam edebileceği bir hayat kuracaktı. Beşinci sezon finalinin bir yıl sonrasından başlayacak yeni sezonda Dexter, Rita’nın ölümü ve Lumen’ın gidişi gibi olayların yükünü artık sırtında taşımıyor. Karanlığın her an üzerine çullanabileceğini keşfetti, fakat onu nasıl alt edebileceğini de biliyor. Bir süredir duyguları nedeniyle hayatı üzerinde kontrol sahibi olamayan Dexter, kendini eskisi gibi hissediyor ve onu o olmaktan alıkoyacak hiçbir şey yok.
 

DAHA EĞLENCELİ, DAHA ESNEK
Sezonun açılış bölümünde Dexter’ı kendi lisesinin mezunlar toplantısında görüyoruz. Dexter tabii ki bu toplantıya keyfi için katılmıyor. Lisede pek de popüler olmayan Dexter o dönemlerde ona iyi davranan, sevdiklerinin bedenlerinde küçük morluklar bırakmakla ün salan sporcu sevgilisiyle evlenen Janet’ın şüpheli bir intihar gibi görünen cinayetinin bedelini ödetmek için bu toplantıya katılıyor. Artık prestijli bir işte çalışan, kondisyonuna dikkat eden ve zaman zaman gazetelerde de işi nedeniyle yer alan Dexter, eski lise arkadaşlarının arasında bir yıldız gibi parlayacak. Kadınların onunla flört etmesinin keyfini çıkaran Dexter’ı bu sezon dans ederken bile görmemiz mümkün.

DAHA SANSASYONEL, DAHA TEHLİKELİ BİR TEMA
Dexter’ın dini bir inancı olmadığını duyunca pek şaşırmayacağız. Ama anaokuluna başlama çağına gelen Harrison’ın normal bir çocuk gibi büyümesini isteyen Dexter, din konusu üzerine düşünmeye başlayacak. Sezonun kötü adamları da dini sahnelerden esinlenerek , din adına cinayet işlerken, Dexter’ın bu sezon tanışacağı Sam adlı karakter dinin başka bir yaşanış biçimini sergileyerek Dexter’ın kafasının iyice karışmasına neden olacak. Dizinin yapımcısı Sara Colleton, tanıtım toplantısında “Bu sezon daha önce hiç dokunmadığımız bir alana odaklanıp, konuyu tam merkezinden ele alacağız” yorumunda bulunmuştu. Dexter bu sezon TV tarihinin en cesur adımlarından birini atarak, ekibin söz verdiği gibi inanç konusunu en açık haliyle merkezinden ele alarak işleme cesaretini gösteriyor.

Yayın Günü : 11 Aralık Pazar

Yayın Saati : 23.00 6.Sezon 2.Bölüm