Politika
25 Mayıs 2021 11:00 Son Güncelleme: 25 Mayıs 2021 16:14

Devlet Bahçeli'den Sedat Peker'in iddialarına sert tepki! Süleyman Soylu'ya destek!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bugüne kadar akıntıya kapılıp, onun bunun dolduruşuna gelerek siyaset yapmadık" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, organize suç örgütü tartışmaları ile ilgili, "Türkiye'nin çevresindeki sinsi kuşatma sertleşmektedir. Herkesi uyarıyorum, hedef Türkiye'dir" dedi.

AKŞENER'İN RİZE ZİYARETİ
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Rize ziyaretine de değinen Bahçeli, "İP Başkanının bile bile inadına yapar gibi toplumsal huzursuzluğun fitilini tutuşturmak için Rize’ye gitmesi öngörüsüzlükle izah edilemez. Siyasi hayatı kumpaslarla heba olmuş bu şahsın Netanyahu benzetmesinden sonra Rize ziyareti anlaşılıyor ki baştan ayağı tasarlanmış. Esnaf geziyorum diyenler esnafa tekme tokat musallat olmuştur, İP'in başkanı ateşle oynamış, 1959 Uşak olaylarında oluğu gibi şiddet olaylarının ilk halkası olması için ortaya çıkarılmıştır" açıklamasında bulundu.

SEDAT PEKER'İN İDDİALARI
"İçişleri Bakanı Soylu yalnız değildir" diyen Bahçeli, Sedat Peker'in videolarına ilişkin, "Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti içişleri bakanının boynuna tasma geçiremeyecek, buna da hiçbir alçağın gücü ve nefesi yetmeyecek. Konu devletimizin saygınlığıdır. Herkes ağzından çıkanlara dikkat etmek zorundadır. Türkiye'nin gündemi video kayıtlarıyla rehin alınamaz. Sosyal medya iftiralarıyla ele geçirilemez" ifadelerini kullandı.

Bahçeli ayrıca, "Sayın Binali Yıldırım'ı evladıyla birlikte töhmet altında bırakmak, uyuşturucu ticareti ile ilişkilendirmek müfteriliktir. Tarafsız kalmak destek vermektir, kimsenin hakkı yok. Konu devletimizin saygınlığı ve bekasıdır" dedi.