Politika
09 Ara 2023 15:12 Son Güncelleme: 09 Ara 2023 21:49

Devlet Bahçeli'den Saffet Sancaklı'ya ayar! "Tercih kendisinindir"

MHP lideri Devlet Bahçeli, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın "Bu sefer umdukları gibi olmaz. 13 adayın 13'ü de AK Partili olsa, Kocaeli'ne gelmeyeceğim" sözlerine yanıt verdi.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMM’de Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni yönetimini ağırladığı toplantıda, "13 adayın 13'ü de AK Partili olsa Kocaeli'ne gelmeyeceğim" sözlerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den yanıt geldi.

'BU SEFER UMDUKLARI GİBİ OLMAZ'

Ayrıca Sancaklı, gazetecilerle yaptığı toplantıda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Geçen dönem yerel seçimlerde bize beraber yöneteceğiz dediler. Ama bizim hiçbir arkadaşımıza ne Büyükşehir’de daire başkanlığı ne de ilçe belediyelerinde başkan yardımcılığı verdiler. Türkiye’de de sadece Kocaeli’de bize belediye vermediler. Bu dönemde bize Kocaeli’de bir ilçe belediyesi verilmeli, yoksa parti tabanımızda bir kırgınlık yaşanır. Cumhur ittifakı Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder. Bu sefer umdukları gibi olmaz. 13 adayın 13'ü de AK Partili olursa ben Kocaeli'ne gelmeyeceğim"

'TERCİH KENDİSİNİNDİR'

Sancaklı'nın açıklamasına yanıt veren Devlet Bahçeli, "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir" dedi.