Politika
04 Haz 2021 21:21 Son Güncelleme: 04 Haz 2021 21:28

DEVA partisinde İstanbul depremi! Tamamı görevden alındı

DEVA Partisi Genel Merkezinde İstanbul İl Yönetimi depremi yaşandı.

DEVA Partisi Genel Merkezinde İstanbul İl Yönetimi depremi yaşandı. İl Başkanı Gürol Aydın ve İl yönetiminin tamamı görevden alındı.

Kurul üyelerine gönderilen mesajda şu ifadeler kullanıldı:

“Demokrasi ve Atılım Partisi İstanbul İl Başkanı, İl Kurucu Heyet Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Disiplin Kurulu Üyeleri görülen lüzum üzerine 04.06.2021 tarihi itibari ile görevden alınmıştır.

Bu süre içerisinde yaptığınız hizmetler için teşekkür eder, ülkemiz ve milletimiz için Partimiz çatısı altında hep birlikte çalışma dileğiyle hayırlı günler dileriz.”

Yapılan değişikliğin parti içerisinde Sadullah Ergin isminin öne çıkmasına neden oldu. Sadullah Ergin ve ekibinin hamlesi olarak değerlendirilen bu görevden almanın Babacan’a karşı gerçekleştirildiği iddiaları konuşulmaya başlandı.

GÖREVDEN ALINAN GÜROL AYDIN KİMDİR?

Gürol Aydın 1970 yılında Sakarya’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kocaeli’nde tamamladı. 1994 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 2006 yılında New York University’de tasarım eğitimi aldı.

Meslek hayatına 1996 yılında başladı. 2000 yılında aydınlatma sektöründe kendi şirketini kuran Ayan, 2006 yılında şirketinin faaliyetlerini Amerika’ya da taşıyarak genişletmiştir. Ayrıca müze tasarımları ve kentsel aydınlatma alanlarında da faaliyet göstermektedir.

Galatasaray Spor Kulübü Denetim Kurulu Üyesi olup hâlen Galatasaray Düşünce Derneği Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce bilen aydın evli ve iki çocuk babasıdır.