Polemik & Kulis
22 Ara 2014 10:22 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:00

Derya Sazak'tan kendisini yalancılıkla suçlayan Yalçın Akdoğan'a sert yanıt: Kara vicdanlı!

Derya Sazak Akdoğan'a sert çıktı. Sözlerinin arkasında olduğunu belirten Sazak, "Milliyet Gazetesi'ni Akdoğan dizayn etti" dedi.

Gazeteci Derya Sazak, "Milliyet operasyonunu Yalçın Akdoğan tertipledi" açıklaması üzerine kendisini yalancılıkla suçlayan Akdoğan'a sert çıktı. Sözlerinin arkasında olduğunu belirten Sazak, "Milliyet Gazetesi'ni Akdoğan dizayn etti" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Milliyet operasyonunu Yalçın Akdoğan tertipledi" diyen gazeteci Derya Sazak'ı yalancılıkla suçlamıştı.
Twitter'dan "Bu açık bir yalan, iftira ve hezeyandır" diyen Akdoğan'a, Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sazak sert bir yanıt verdi.
'KARA VİCDANLI' DİYORUM
BUGÜN'e konuşan Sazak, "Yalçın Akdoğan yalan söylüyor. Sözlerimin arkasındayım. İmralı zabıtlarının yayınlanması üzerine sadece telefonda beni tehdit etmekle kalmadı, Demirören ailesi üzerinde baskı kurdu. Ertesi günkü gazetelere bakarsanız, Akdoğan'ın bana telefonda söylediği 'Süreci sabote ediyorsun' sözü yandaş medyanın manşetlerine taşındı. Bana yalancı diyor. Ben de kendisine 'kara vicdanlı' diyorum" ifadelerini kullandı.
AĞLADIĞINI TAPELERDEN ÖNCE BANA SÖYLEMİŞTİ
"Kimin gerçeği konuştuğunun kanıtı ise dönemin Başbakanı Erdoğan'ın Balıkesir'de söylediği 'Batsın sizin gazeteciliğiniz" ​şeklindeki sözleridir" diyen Sazak şöyle devam etti:
"Muhtemelen Erdoğan'ı o konuşmayı yapmaya da Akdoğan kışkırtmıştır. Ben İmralı sürecinde yaşadıklarımızı şubat ayında çıkan 'Batsın böyle gazetecilik' kitabımda yayınladım. O sırada Başbakan'ın Demirören'i ağlattığı tapeler çıkmamıştı. Ancak Demirören bana Başbakan ile yaptığı görüşmenin ardından ağladığını söylemişti. Tapeler bu gelişmeyi de doğruladı.
"MiLLiYET'İAKDOĞAN DİZAYN ETTİ"
Milliyet Gazetesi'ni Akdoğan'ın dizayn ettiğini vurgulayan Sazak şöyle konuştu: "Akdoğan'ın Hüseyin Çelik'le birlikte Milliyet operasyonunda vurduğu son darbe Gezi sürecidir. Gezi'de Can Dündar'ın yazıları ve Tahrir'e gitmesi üzerine Akdoğan bir kez daha sahneye çıktı. Ayşenur Arslan, Akdoğan'ın Ankara kulislerinde Milliyet yönetimi aleyhinde ortalığı nasıl inlettiğini, 'Can Dündar'dan başlayarak hepsi gidecek' dediğini yazmıştı. O yazıdan iki gün sonra hepimiz gönderildik."