Gündem
27 Mayıs 2022 09:07 Son Güncelleme: 27 Mayıs 2022 09:28

Deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu hayatını kaybetti! Bu sabaha karşı hastanede fenalaşmıştı...

Deprem uzmanı Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu hayatını kaybetti. Daha önce kalp ameliyatı olan Dr. Gündoğdu'nun geçtiğimiz günlerde damar tıkanıklığı nedeniyle stant takılmıştı. Gündoğdu'nun bu sabaha karşı fenalaşarak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu hayatını kaybetti. Daha önce kalp ameliyatı olan ve kısa süre önce rutin kontrollerinde damar tıkanıklığı tespit edilen Dr. Gündoğdu, dün Beylikdüzü'ndeki özel bir hastanede ameliyata alınırken yapılan müdahale ile stent tatıldı. Dr. Oğuz Gündoğdu, bu sabaha karşı fenalaşarak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

OĞUZ GÜNDOĞDU KİMDİR?
Balıkesir'in Badırma İlçesi'nde 1947 yılında dünyaya gelen, yıllarca İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeliği yapan evli ve 1 çocuk babası Dr. Gündoğdu'nun cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.

Özellikle Kuzey Anadolu Fay Hattı konunusunda uzmanlığı ile tanınan, 1999 Gölcük Depremi sırasında aktif olarak sahada görev yapan Dr. Oğuz Gündoğdu, emekli olmasından sonra da, Mahalle Gönüllüleri Derneği (MAGDER) Başkanlığı yaparak, çeşitli sivil toplum örgütlerinin yaptığı toplantılara katılarak olası İstanbul depremine karşı bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyordu.