Medya
02 Ara 2020 09:37 Son Güncelleme: 02 Ara 2020 10:48

Deniz Zeyrek'ten "MasterChef Uğur" yorumu: İlk taşı Acun Ilıcalı atsın

TV 8 kanalında yayınlanan MasterChef programında yarışmacı Uğur Yılmaz Deniz'in diskalifiye edilme sürecine ilişkin tartışma devam ediyor.

MasterChef yarışmacısı Uğur Yılmaz Deniz'in  yıllar önce sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar nedeniyle yarışmadan diskalifiye edilmesi eleştirilirken en çok tartışılan konulardan biri diskalifiye edilme şekli oldu. Tweetler basında yer aldıktan sonra bir hafta daha yarışmaya devam eden ve diskalifiye edildiği canlı yayındaki finalde açıklanan yarışmacının gözyaşları içinde özür dilediği anlar halen eleştiriliyor. Bugün de Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, konuya ilişkin köşe yazısında Acun Ilıcalı'yı hedef aldı:

O anı izlerken aklıma ilk gelen cümle “Uğur'a ilk taşı günahsız olan atsın” oldu. Uğur Yılmaz Deniz'e ilk taşı, attığı her adımla ahlak konusunda “abideleşen” biri olarak kanalın patronu Acun Ilıcalı atabilir mesela. Ahlak abidesi derken, haşa özel yaşamını kastetmiyorum. Neyi mi kastediyorum? Mesela yarışmayı Adana'da Bursa'da çekmek için astronomik rakamlar almasını kastediyorum ve işi Adana'da ayrı, Bursa'da ayrı tarifeyle yapmasını…

Yani “şehri tanıtım ücreti” olarak Adana'daki CHP'li belediyeden 340 bin TL alırken, kanalın merkezinin bulunduğu İstanbul'a daha yakın, lojistiği daha uygun olan Bursa'daki AK Partili belediyeden 600 bin TL almasını…

Aradaki “küçük” farka bakar mısınız? 260 bin TL! Kamunun, tüyü bitmemiş yetimin kaynaklarını “tutturduğuna” göre almak ne büyük ahlaki meziyettir değil mi? Kim bilir gittikleri diğer şehirlerde hangi tarifeleri uyguladılar.

Acun Ilıcalı'yı sosyal medyada muhalefet mensuplarına, gazetecilere, aydınlara, kadınlara kesintisiz bir şekilde hakaret eden, küfretmekten çekinmeyen, hatta tehditler savuran trollerin, robot hesapların yöneticisi ya da finansörü olan “saygın” kişiler ya da kurumlar izleyebilir.

Peşi sıra, en bariz en galiz hakaret sözcüklerini konuşma metinlerine serpiştiren, resmi kürsülerden rakip partilerin yöneticilerini, kendilerine destek vermeyen toplum kesimlerini hedef alan siyasetçiler geçebilir mesela.

Şimdiki taş atma sırasını ise Rize'nin Fındıklı İlçesi'nde sırf üzerinde Atatürk yazıyor diye park tabelasının 7 bin liralık maliyetini belediye başkanına zimmet yazmak isteyen ama 260 bin TL Acun Ilıcalı Bey'e verilince kayıtsız kalan devletimize veriyorum.

Şimdi bir düşünün, Uğur Deniz Yılmaz'a taş atma kuyruğuna siz kimleri eklemek istersiniz?

Yazının tamamı için tıklayınız