Televizyon
12 Mar 2021 10:46 Son Güncelleme: 12 Mar 2021 12:49

Deniz Çakır ile ilgili suçlamalara yapım şirketinden yanıt!

FOX TV'de yayınlanan ‘Masumiyet’ dizisinde kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen, dizinin başrol oyuncularından Deniz Çakır’ın kendisine hakaret ettiğini iddia etmesinin ardından yapım şirketinden bir açıklama geldi.

FOX TV'de yayınlanan ‘Masumiyet’ dizisinde kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen, dizinin başrol oyuncularından Deniz Çakır’ın kendisine 6 Mart’ta sette hakaret ve küfür ettiğini belirterek savcılığa şikayet etti.

Bu iddiaların ardından dizinin yapım şirketi Gold Film'den açıklama geldi. İddiaları yalanlayan Gold Film'in avukatı şu açıklamayı yaptı:

"Müvekkil şirketin yapımcısı olduğu "Masumiyet" isimli dizi filmimizde yer alan oyuncumuz Deniz Çakır hakkında kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen'e küfür ettiğine ilişkin haberlerde sette meydana geldiği iddia edilen küfür veya tartışma olayı kesinlikle yaşanmamıştır.

Çağatay Görgen söz konusu olayın yaşandığını iddia ettiği 6 Mart 2021 tarihinden 2 gün önce işten ayrılmaya yönelik olarak istifasını şirketimize sunmuş ve işten ayrıldıktan sonra söz konusu iddia ile ortaya çıkmıştır. Çağatay Görgen'in yaşandığını iddia ettiği olaylar tamamen bir iddiadan ibarettir ve şahsın elinde iddia ettiği şekilde bir olayın yaşandığına ilişkin olarak hiçbir somut delil veya ispat aracı mevcut değildir.

Sette yaptığımız araştırmalarda da böyle bir olayın yaşandığına dair bir görgü tanığı da ortaya çıkmamıştır. Çağatay Görgen'in söz konusu olay sebebiyle kendisine zorla işinden istifa dilekçesi imzalatıldığı iddiası da tamamen gerçek dışıdır.

Kaldı ki iddia edildiği gibi bir olay yaşanmış olsaydı; yasal haklarını kullanmak yerine işten ayrılmak üzere Çağatay Görgen'in şirketimize istifa dilekçesi vermiş olması da hayatın normal akışına tamamen aykırıdır.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla arz olunur."