Gündem
21 Şub 2019 14:45 Son Güncelleme: 21 Şub 2019 15:02

Deniz Baykal, TBMM’de yemin etti

Baykal, sağlık sorunları nedeniyle TBMM 27. Dönem Milletvekili Yemin Töreni’ne katılamamıştı.

Google Haberlere Abone ol

24 Haziran seçimlerinin ardından sağlık sorunları nedeniyle yemin edemeyen CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Meclis Genel Kurulu'nda yemin etti.

24 Haziran 2018 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’den (CHP) Antalya Milletvekili seçilen Deniz Baykal, sağlık sorunları nedeniyle 7 Temmuz 2018’de yapılan TBMM 27. Dönem Milletvekili Yemin Töreni’ne katılamamıştı. Almanya’daki tedavisinin ardından Antalya’daki evine dönen Baykal, tekerlekli sandalye ile Meclis'e getirildi.

Baykal'ın yemini sonrasında CHP'lilerin kuvvetli bir şekilde alkışladığı görüldü. Ardından Kılıçdaroğlu, Baykal'ı Meclis kapısına kadar uğurladı.

 

16 Ekim 2017 tarihinde beyne giden damarlardan birinin tıkanması sonucu hastaneye götürülen Deniz Baykal, yoğun bakımda 51 gün süren tedavisinin ardından fizik tedavi için Almanya'ya gitmişti. Geçen 20 Mart'ta Türkiye'ye dönen Deniz Baykal, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görürken, mayıs ayında farklı bir tedavi için Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi'ne nakledildi.

Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, babasının Ankara'daki tedavisinin 1 Nisan'da tamamlanmasının öngörüldüğünü açıklamıştı.