Polemik & Kulis
01 Haz 2023 18:31 Son Güncelleme: 01 Haz 2023 21:50

Deneyimli sunucu Haber Global ile anlaştı! 'Ana Haber'i sunacak

Önceki gün atv ile yollarını ayıran deneyimli sunucu Salih Nayman'ın yeni adresi Haber Global oldu. Nayman, yeni kanalında 5 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlıyor.

Önceki gün atv ile yollarını ayıran başarılı sunucu Salih Nayman, Haber Global ile anlaştı. Nayman 5 Haziran Pazartesi gününden itibaren Haber Global ekranlarında Ana Haber'i sunacak.

Nayman, Ana Haber bültenlerinin yanı sıra, haftada iki akşam gündemin nabzını 'Neden?' programında tutacak. Programda, gündem belirleyen konuklar ağırlanacak.

SALİH NAYMAN KİMDİR?

1978 yılında, Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimi Erzincan’da tamamladı.

Lise ve üniversite hayatı ise Ankara’da geçti. 1997 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde okumaya başladı.

İş hayatı da okul hayatıyla birlikte başladı. Radyo Altınokta ilk haber spikerliği deneyimiydi. Ardından Tesk Fm ve Capital Radio’da haber spikerliği yaptı. Işık TV’de “Köşe” isimli haber programını hazırlayıp sundu. Askerlik görevinden sonra ise Cine 5’te muhabirliğe başladı.

Kanal D Haber, Kanal 1 ve Haber Türk televizyonlarında muhabir olarak görev aldı. 2009 yılında Haber Türk İstanbul büroya geçti ve haber spikerliği görevini üstlendi. Aynı yıl Turkuvaz Medya’ya transfer oldu. 2 yıl ATV Haber’de seslendirme yaptı. A Haber’in kurulumuyla birlikte birçok kuşakta haber bülteni sundu.

Tartışma programı yönetti. Bir süre ATV “Kahvaltı Haberleri”nde görev aldı. Son 8 yıl Akşam Ajansı’nı sundu.                                                                                                                             

2014 yılından beri Merve Nayman ile evli olan Salih Nayman’ın Alp adında bir oğlu ve barınaktan sahiplendikleri Üzüm adında bir de kızı var.