Gündem
12 Mar 2015 09:07 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:07

Deneyimli gazeteci HDP'den aday adayı oluyor!

Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) bir gazeteci daha milletvekili aday adayı olmak için başvurdu.

7 Haziran seçimleri yaklaşıyor. Partilerin aday listelerini 7 Nisan'a kadar YSK'ya verecek. Aday adaylığı başvurularının tamamlandığı partilerde şimdi adayların belirlenmesi süreci yaşanıyor. Seçimde barajı aşıp aşamayacağı tartışmaları ile belirleyici bir konumda bulunan HDP'ye adaylık başvurusu yapan isimler arasında kamuoyunun yakından tanıdığı önemli isimler de bulunuyor. Bu isimlerden biri de gazeteci yazar Faik Bulut.

HDP’ye milletvekili aday adaylığı için başvuran Faik Bulut, aday gösterilmesi halinde Kars, Iğdır, Ardahan illerinden birinde seçim yarışına katılacak. Bulut'un hangi ilden aday gösterileceğine ise parti yönetimi karar verecek.

Evrensel Gazetesi'ne konuşan Bulut, HDP'den adaylık başvurusuna ilişkin şunları söyledi: "Şu an AKP’nin tek adam diktatörlüğünü önleyecek biricik güç HDP ve bileşenleri olduğu için ve CHP’den de artık bir hayır ve umut olmadığı için HDP. Türkiye’nin gelecekte ortak yaşamı, demokrasi temelinde, halkların kardeşliğini temsil eden en uygun platform olduğu için ve bu seçim bloku HDP programında olduğundan HDP’yi destekliyorum. Bölgedeki savaşlara karşı olduğu için, Türkiye’yi savaşlara atabilecek maceralara karşı olduğu için, emek konusunda en azından AKP’nin tahribatını, ekonomik olarak emekçilerin üstündeki baskıyı telafi edebileceği bir düzlem programı olduğu için HDP’den aday adaylığı için başvurdum."