Polemik & Kulis
10 Oca 2016 13:34 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:17

Demirtaş Beyaz Show'la ilgili konuştu! Linç ediyorlar çünkü...

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Beyaz Show'da konuşan Ayşe öğretmenle ilgili, "O program yapımcısını linç ediyorlar. Öğretmeni arıyorlar. Bunun amacı televizyoncuları korkutmak." dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Beyaz Show'da konuşan Ayşe öğretmenle ilgili, "O program yapımcısını linç ediyorlar. O kadını arıyorlar. Buna terör örgütü propagandası diyorlar. Geri kalanları korkutmak istiyorlar Ayşe öğretmeni değil. Televizyon programcıları ürkmeli, korkmalı. Saldırının bu kadar yoğun ve orantısız olmasının nedeni bu." dedi.

"BEYAZ'IN LİNÇ EDİLMESİNİN AMACI TELEVİZYONCULARI KORKUTMAK"

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Çağlayan'daki Figora Düğün Salonu'nda düzenlenen İstanbul İl Konferansının açılışını gerçekleştirdi. Demirtaş, Beyaz Show'a bağlanarak Diyarbakır'da yaşananlara dikkat çeken ve kendisini öğretmen olarak tanıtan kadınla ilgili açıklama yaptı. Demirtaş, "Bir partinin, vatan haini, terörist, şiddet yanlısı olarak gösterilebilmesinin en büyük nedeni Türkiye'deki basın, medyadır. Bunun bir örneğini 2 gün önce bir show programında yaşanan durumda gördük. Bir kadın telefonla show programına bağlanıyor. İnsanlar ölüyor, sessiz kalmayın, anneler ağlamasın, çocuklar ölmesin, barış olsun bu ülkede diyerek barış mesajı veriyor. Konsept o kadar sert ki. Bir merkez medya canlı yayınından barış mesajının verilmesi, devletin bütün mekanizmalarını harekete geçiriyor. O program yapımcısını linç ediyorlar. O konuşmayı yapan kadını arıyorlar. Buna terör örgütü propagandası diyorlar. Bu kadar yoğun bir şekilde saldırmalarının nedeni nedir. 'Ülkemde barış istiyorum' derken neden bu kadar yoğun saldırıya uğruyorlar. Geri kalanları korkutmak istiyorlar Ayşe öğretmeni değil. Televizyon programcıları ürkmeli, korkmalı. Saldırının bu kadar yoğun ve orantısız olmasının nedeni bu. İnsan anlam veremiyor. Kadın ne yaptı ki bu kadar saldırıya uğradı. Bu televizyon ne yapıyor? Pişmanlık beyannamesi yayınlıyor. Medyanın hali budur" dedi.

"BİZ 6 PROGRAMA ÇIKTIYSAK ONLAR 100 PROGRAMA ÇIKTI"

"Asla hiçbir medya grubundan pozitif destek almadık Doğan Medya grubu da dahil" diyen Demirtaş, "O dönemlerde biz bir defa o televizyonlarda gazetelerde bir kez çıktıysak AK Parti 100 kez çıkmıştır. Bize pozitif ayrıcalık yapılmadı, hep bize saldırdılar. 7 Haziran öncesi 6 televizyon programına çıktık. Rakiplerimiz 100-110 televizyon programına çıktı. Gene de Doğan medya HDP arasında uzlaşma varmış gibi bir operasyon yürütülüp operasyon devam ettiriliyor" ifadesini kullandı.