Polemik & Kulis
03 Haz 2020 14:12 Son Güncelleme: 03 Haz 2020 16:37

Demirören’in Özdil’e teklifini o isim de teyit etti!

Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon da Demirören’den Yılmaz Özdil’e giden teklifi doğruladı.

Demirören’in Özdil’e teklifini o isim de teyit etti!

Halk TV'de yayınlanan "Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi" programında, Medyaradar’ın "Demirören’in Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil’e yaptığı 5 milyon dolarlık teklif" haberi masaya yatırıldı.

Arslan, olaya şahitlik yapan Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon’la konuştuğunu ve onun da bu teklifi doğruladığını söyledi.

Deneyimli gazeteci konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Başta şaka gibi geldi. ‘Olur mu dedik’ ama olmuş… Sabahleyin Haluk Hepkon’u aradım. Çok uzatmayıp Medyaradar’ın bu çıkan haberinden bir eksik bir teknik hata var mı diye sordum. Kendisi ‘hayır yok’ dedi” ifadelerini kullandı.

Medyaradar’ın dün büyük ses getiren haberinde Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil’e AK Parti hükümetine yakınlığı ile bilinen Demirören Grubu’ndan giden teklifin detayları açıklanmıştı.

Haberde, “Görüşme, Demirören Ailesi’nin Ziraat Bankası’nın paracıklarıyla Doğan Grubu'na ait gazete ve televizyonları almasından kısa bir süre sonra gerçekleşiyor. Demirören ailesi kendilerine elçi olarak dönemin DHA Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişment’i seçiyor. Taraflar Kanyon AVM’deki Gina’da bir araya geliyor. Toplantıda Salih Zeki Sarıdanişment, Demirören Grubu’nun teklifini Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’e iletiyor. Toplantıya ayrıca Kırmızı Kedi Kitabevi’nin sahibi Haluk Hepkon da şahitlik ediyor. Özdil daha önce kendisinin de açıkladığı gibi bu teklifi geri çeviriyor ve Sözcü ile yoluna devam ediyor” bilgileri okuyuculara aktarılmıştı.