Gündem
15 Mar 2019 17:43 Son Güncelleme: 15 Mar 2019 19:26

Demirören yüzünden iki CEO istifa etti!

İhaleyi alamayan Turkcell’in CEO’su Terzioğlu ve Yunan ortağı Intralot'un CEO su Kerastaris birer birer istifa etti.

Demirören yüzünden iki CEO istifa etti!

Borsa Gündem'de yer alan habere göre 13 Şubat tarihinde yapılan İddaa ihalesinde faturalar CEO'lara kesildi.

Spor Toto İddaa ihalesinde Şans Girişim Ortak Girişimi (Demirören Grubu ile ABD Las Vegas merkezli talih oyunları şirketi Scientific Games ortaklığı) ve İnteltek Girişimi (Turkcell-Intralot ortaklığı) yarışmıştı. İşte o olaylı ihalenin kazananları Demirören'in de yer aldığı Şans Girişim olmuştu. Kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan ihalenin üzerinden bir aydan fazla süre geçti. Demirören Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevinden ayrıldı. Ayrılıklar bununla da kalmadı ve ihaleyi kaybeden Turkcell ve Yunan ortağı Intralot'un CEO'ları birer birer istifa etti. İlk istifa haberi ise Atina'dan gelmişti. 

YUNAN CEO GÖREVİNDEN ALINDI

2014'te CEO olarak çıkan Antonis Kerastaris görevi 1 Mart itibarıyla bıraktı. Yunan CEO'nun istifasının arkasında ise İddaa ihalesindeki başarısızlık gösterildi. 

İkinci istifa ise Intralot'un ortağı Turkcell'den bugün geldi. 1 Nisan 2015'te atanan Turkcell'in CEO'su Kaan Terzioğlu görevinden ayrıldı. 

Özetle İddaa, sadece Türkiye'de değil, Yunanistan'da da istifa getirdi ve milyar dolarları yöneten CEO'ları koltuğundan etti.