Polemik & Kulis
09 Haz 2019 21:58 Son Güncelleme: 10 Haz 2019 11:11

Demirören Medya Grubu'nda skandal! Vefasızlık mı, unutkanlık mı?

Hürriyet, Milliyet, Kanal D, DHA, CNN Türk'ü bünyesinde bulunduran Türkiye'nin en büyük medya grubu kurucu başkanları Erdoğan Demirören'i ölümünün birinci yılında 'yok saydı'.

Google Haberlere Abone ol
Demirören Medya Grubu'nda skandal! Vefasızlık mı, unutkanlık mı?

8 Haziran 2018 hiç kuşkusuz Demirören Ailesi için acıların en büyüğünün yaşandığı tarihlerden biriydi.  Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören vefat etmişti. 79 yaşında hayatını kaybeden Erdoğan Demirören'in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olduğu Demirören Holding, Doğan Yayın Grubu'nu satın almasıyla gündeme gelmişti.

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatının üzerinden sadece 1 yıl gibi kısa bir süre geçti. MedyaRadar editörleri 8 Haziran 2019 yani Cumartesi sabahı Demirören Holding'in bünyesinde yer alan Hürriyet, Milliyet, Posta, CNNTürk, Fanatik ve Demirören Haber Ajansı gibi çok sayıda yayın kuruluşunu mercek altına aldı. 'Demirören Ailesi, babalarının ölüm yıldönümünde nasıl bir mesaj yayımladı diye.'

Ancak, üzülerek gördük ki, hiç bir mecrada baba Demirören anılmamıştı!  

Peki,  nasıl olmuştu da unutulmuştu baba Demirören? Bu grubun yöneticileri hem bedenen hem de ruhen 'Bayram Tatiline mi çıkmışlardı? ' yoksa, çıktıkları kibir dağından aşağıları göremez mi olmuşlardı?

Kimse vefasız olduğunu kabul etmez. Herkesin kendine göre ”haklı bir gerekçesi” mutlaka vardır. Umarız bu unutkanlığın da bir nedeni vardır ya da 'hesabı sorulur' diye düşünüyoruz.

Necip Fazıl boşuna dememiş: "Bu nasıl bir dünya, hikâyesi zor."

Yapılan iyilikler, verilen emekler, elbette alacak hanesine yazılmaz. Fakat vefa diye bir şey varsa, ki var, işte o beklenir.

Unutmak mı daha acı unutulmak mı?

Unutulmak, 'acıdır' unutmakta, 'değer vermediğinizin' bir göstergesidir!