Politika
28 Şub 2024 11:22 Son Güncelleme: 28 Şub 2024 11:31

DEM Parti İBB adayı Meral Danış Beştaş’tan CHP’ye sert sözler! ‘Borçlu değiliz, alacağımız var…’

DEM Parti İBB Başkan adayı Meral Danış Beştaş, katıldığı bir yayında CHP lideri Özgür Özel'in geçtiğimiz günlerde DEM Parti ile ilgili "Bize kazandırmak değil kaybettirmek üzerine bir strateji izliyorlar" sözlerine tepki gösterdi. Beştaş, "Oraya gelecek olursak, bizim CHP'den alacağımız var, 2019 seçimleri ortada" dedi.

CHP lideri Özgür Özel'in, DEM Parti'nin yerel seçim stratejisi ile ilgili "Bize kazandırmak değil kaybettirmek üzerine bir strateji izliyorlar" sözlerine DEM Parti İBB Başkan adayı Beştaş'tan sert tepki geldi.

"BU DİLLE KONUŞULMASINA MÜSADE ETMEYİZ"

Beştaş, "Sanki biz mecburmuşuz gibi, bir borcumuz varmış gibi, onların da alacağı varmış gibi konuşuyorlar. Oraya geleceksek eğer bizim CHP'den alacağımız var. 2019'da verdiğimiz destek ortada. Daha dün ya, 14-28 Mayıs var ortada. 14-28 Mayıs'tan dolayı biz Hakkari'de yüzde 72 oy verdirmişiz. Hakkari, İzmir'i geçmiş, Diyarbakır CHP'nin kalelerini geçmiş. Bu konuda hiç kimse bizimle bu dille konuşamaz. Buna izin vermeyiz, yanıtı veririz yani" dedi.

"SÖYLEDİKLERİNİ BİR DAHA DÜŞÜNMELİLER"

DEM Partili Beştaş, konuşmasının devamında, "Kimseye borçlu değiliz biz. Ancak ve ancak alacaklı olabiliriz biz. Bugün o hesabı yapacak olursak onlar borçlu çıkarlar. Bu nedenle Gökhan Günaydın'ın da, Özgür Özel'in de bu açıklamalarını bir daha düşünmelerini öneririm. Biz hiyerarşik olarak onların altı üstü değiliz. Kendimizi öyle görmeyiz, onlar da parti, biz de partiyiz." ifadelerini kullandı.