Polemik & Kulis
19 Tem 2019 22:28 Son Güncelleme: 19 Tem 2019 22:40

Davutoğlu'ndan o gazeteciler için flaş açıklama! "Her kapıyı kapatsalar da..."

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün katıldığı programın ardından gazeteciler Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz'ın RS FM'deki programlarına son verilmesi üzerine konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol

62, 63 ve 64. Hükümet Başbakanı Ahmet Davutoğlu, dün gazeteciler Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz'ın youtube özel programına katılmıştı.

Programın ardından Yavuz Oğhan , Akif Beki ve İsmail Saymaz'ın RS FM'deki programlarına son verildiği öğrenilirken, konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Davutoğlu, "Dün benimle mülakat gerçekleştiren üç basın mensubu @yavuzoghan @makifbeki ve @ismailsaymaz ‘ın programlarına son verilmesinden büyük üzüntü duydum. Kendileri sadece gazetecilik yaptılar. Bu kararın hiç bir izahı yok. Her kapıyı kapatsalar da biz yeni kapı açacak, susmayacağız." ifadelerini kullandı.

Yavuz Oğhan, programının sonlandırıldığı haberini aldıktan sonra, "Türkiye’de hiç bir iyi iş cezasız kalmaz, dün Davutoğlu ile mülakat yaptık bugün programlarımız bitti, üstelik yayını kendi YouTube kanalımızdan yaptığımız halde, #bidebunudinle ile @makifbeki ve @ismailsaymaz la yaptığımız #söylemesibizden artık RS FM’de değil." şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu.