Politika
24 Mayıs 2022 00:06 Son Güncelleme: 24 Mayıs 2022 00:11

Davutoğlu'ndan iktidara Yunanistan tepkisi: "Aklını başınıza bugün mü geldi?"

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "F-16'ları Türkiye'ye vermeyin' diye ABD'ye telkinde bulunan bir Yunanistan ile karşı karşıyayız. Bundan sonra benim için Miçotakis diye birisi yok" açıklamalarına "Aklınız başınıza bugün mü geldi?" diyerek tepki gösterdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Yunanistan Başbakanı’nı işaret ederek “Artık benim için Miçotakis diye birisi yok” sözlerini ve iktidarın Yunanistan ile olan ilişkilerini değerlendirdi.

“ASLA KABUL EDİLEMEZ”

“Miçotakis'in ABD'de dile getirdiği tezler asla kabul edilemez” diyen Davutoğlu, “Hem adadaki barışı yok edecek hem de Ege ve Akdeniz'de istikrarı bozacak bir yaklaşımdır. Gereken cevaplar elbette verilmelidir” değerlendirmesinde bulundu.

“BUGÜN MÜ AKLINIZ BAŞINIZA GELDİ?”

İktidara sorular sıralayan Davutoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

* “Ancak şu sorular da ortada durmaktadır:

*İktidar hangi cevapları vermiştir?

*5 gün sonra ancak bugün mü aklınız başınıza gelmiştir?

*Yunan büyükelçi bakanlığa çağrılmış mıdır?

*Türkiye Cumhuriyeti devletinin çıkarları kişisel egoyla değil soğukkanlı adımlar ve tepkilerle korunur. Madem “onurlu ve şahsiyetli siyasetçilerle” yol yürüyeceksiniz size ve ülkemize hakaret eden Trump'la sarmaş dolaş olmayacaktınız!

*Milletimizi soykırımla suçlayan Biden'la görüşmek için bu kadar ezilmeyecektiniz! Onlarca askerimizi şehit eden Putin'in kapısında beklemeyecektiniz!”