Televizyon
12 Mayıs 2015 08:33 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:32

Davutoğlu, yönetmen koltuğuna geçti, dizi çekti!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT 1'de yayınlanan "Diriliş Ertuğrul" dizisinin setini ziyaret etti

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, setin bulunduğu Beykoz Riva'ya giden Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu'nu, set girişinde TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren ile dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ karşıladı.

Davutoğlu, "Kayı obası" adı verilen alanın girişinde ise "Ertuğrul Gazi" karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan'ın da aralarında bulunduğu atlı grup tarafından karşılandı.

Çadırları ziyaret ederek, dizide "Süleyman Şah"ı canlandıran Serdar Gökhan ile "Hayme Ana" karakterindeki Hülya Darcan ile bulundukları otağın önünde sohbet eden Davutoğlu, geçen gün Süleyman Şah'ın türbesini ziyaret ettiğini hatırlattı.

Oyuncularla setteki şifahane ve kilimhaneyi de gezen Davutoğlu'na, bu bölümlerle ilgili bilgi verildi. Burada, Sare Davutoğlu da kumaş baskısı yaptı.

Demirci atölyesini de gezen Davutoğlu, "Haydır Allah, Haktır Allah" diyerek, örste demir dövdü.DAVUTOĞLU, YÖNETMEN KOLTUĞUNA GEÇTİ

Başbakan Davutoğlu, daha sonra yönetmen koltuğuna geçerek, kısa süreliğine dizideki bir sahnenin çekimini gerçekleştirdi.Dizi oyuncularıyla yemek yiyen Davutoğlu'na, Kayı tamgası, Engin Altan Düzyatan'ın dizide giydiği kaftan ve ok atarken taktığı yüzük (zirk) ile Serdar Gökhan'ın taktığı börk hediye edildi. SareDavutoğlu'na da "Hayme Ana" karakterindeki Hülya Darcan'ın giydiği Türkmen başlığı ve kaftan hediye olarak verildi.

Davutoğlu, daha sonra oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdi.Yaklaşık iki saat süren ziyaret sırasında, Başbakan Davutoğlu'na, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve AK Parti milletvekili adayı Ali Sarıkaya da eşlik etti.