Gündem
23 Eyl 2021 16:56 Son Güncelleme: 23 Eyl 2021 17:00

Cüneyt Özdemir'den Gençlik ve Spor Bakanı'nın yurt açıklamasına tepki! 'Baba ne diyorsun ya'

Gazeteci Cüneyt Özdemir, YouTube kanalında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yurt bulamadıkları için parklarda yatan gençler için yaptığı açıklamayı eleştirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt ve kalacak ev bulamadığı için sokaklarda yatan gençler için "Verileri bilmeden farklı şekilde ortaya koyanlar, bildiği halde kötü niyetle istismar edenler, 8 milyon öğrenci üzerinden bu yurt konusunu belli bir amaçla, milletimizi kandırmaya çalışıyorlar." açıklamasını yaptı.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, kendi Youtube kanalında Kasapoğlu'nun yurt açıklamasını değerlendirdi. Bakanın açıklamalarını okuyan Özdemir, "Baba ne diyorsun ya" diyerek tepki gösterdi.

Özdemir, sözlerinin devamında "Ben sayın bakanın yerinde olsam 'Yahu kim yazdı bu metni' derdim. Böylesine kriz dönemleri böyle yönetilmez. Sayın bakandan beklenen şu an çıkıp 'Bu kadar yurdumuz var, şunu yaptık' demesi. Ha, öğrencilerimiz dışarıda mı, 'Bu öğrencileri nasıl kucaklarız? Ne demek öğrencileri parkta yatırmak kardeşim' diyeceğinize 'Bunlar mavi vatan, zaten PKK...' diyorsunuz. Böyle Gençlik ve Spor Bakanı mı olur yahu? Olimpiyatlarda kazandığı on puan, eksiye yazdığı on bir puan" ifadelerini kullandı.