Gündem
07 Şub 2023 14:51 Son Güncelleme: 07 Şub 2023 15:04

Cüneyt Özdemir’den Bakan Nebati’ye olay tepki! 'Her şey yolunda' demişti...

Türkiye, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki depreme ağlıyor! Kahramanmaraş merkezli depremin sonucunda ölü sayısı giderek artıyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın aktardığı son rakamlara göre; Hatay'da 872, Kahramanmaraş'ta 530, Gaziantep'te 481, Adıyaman'da 720 kişi hayatını kaybetti. Bakan Nebati'nin söylediği sözlere ise Cüneyt Özdemir'den tepki geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem sonrası Şanlıurfa'ya gitti. Orada basın mensuplarına açıklama yapan Nebati; 'Her şey kontrol altında. Burada sıkıntı sosyal medyadan yayılan yanlış haberler, Urfa'da her şey kontrol altında' dedi. Bu açıklamalara gazeteci Cüneyt Özdemir tepki gösterdi.

İşte o diyalog...

'GERÇEKLERİN ÜSTÜNÜ BÖYLE ÖRTEMEZSİNİZ'

“Büyük bir felaketin ortasındayız, gerçeklerin üstünü böyle örtemezsiniz! Kimsenin iyi niyetinden şüphemiz yok ama insanlar çığlık çığlığa ağlarken 'Sosyal medya abartıyor her şey kontrol altında' demeniz kimseye inandırıcı gelmiyor. Söyleyecek çok şey var ama...”

'OBAMA BİLE TEBESSÜMLE GÜLMÜŞTÜR'

“13 milyon kişi sokakta geçirmiş bu açıklamalara ben değil Obama bile tebessümle gülmüştür Asıl mesele enkazın altında ne olduğu! Enkazın başındaki insanların ne yediği ne içtiği. Bazı yetkililer kafayı sosyal medyaya takmışlar! Batsın bu sosyal medya...”