Polemik & Kulis
08 Kas 2019 00:10 Son Güncelleme: 08 Kas 2019 12:22

Cüneyt Özdemir: İmamoğlu ile CHP arasında kavga var

Gazeteci Cüneyt Özdemir, "Bunları Murat Ongun’dan duyamazsınız” diyerek CHP Genel Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında yaşanan krizi anlattı.

Google Haberlere Abone ol

CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminden itibaren uzun süredir kapalı kapılar ardında devam eden gerilim sonunda gün yüzüne çıktı ve tartışma kamuoyunun önüne taşındı.

Parti içindeki güç mücadelesini ayyuka çıkaran, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan’ın seçim sürecini anlattığı “Kahramanın Yolculuğu” isimli kitabı oldu.

Kitaba sert tepki gösteren, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir” ifadeleriyle Ekrem İmamoğlu'nun en yakınındaki isim olan Özkan'ı açıktan hedef aldı.

"MURAT ONGUN'DAN DUYAMAZSINIZ!"

CHP'deki bu gerilimin ayrıntılarını ve perde arkasını ise ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir paylaştı.

CHP içinde uzun süredir devam eden güç mücadelesinin arkasında yatan nedenleri anlatan Özdemir, "Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Merkezi arasında bir itiş kakış yaşanıyor. Nedir bu itiş kakış; bu itiş kakış seçim sürecinden şimdiye kadar gelen bir itiş kakış... Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Merkezi İstanbul'u paylaşamıyor, diyeyim ben size. Seçimleri paylaşamdılar, bunları Murat Ongun'dan duyamazsınız." dedi.

5 AYDA KOLTUK KAVGASINA GİRİŞTİLER!

Parti içinde, İstanbul Belediyesi'nde yapılacak yeni görevlendirmeler konusunda çok ciddi tartışma ve anlaşmazlıklar olduğunu belirten Cüneyt Özdemir şu ifadeleri kullandı;

"Neyi paylaşamıyorlar, şimdi bir sürü kadro alınacak değil mi? Bu kadrolara CHP Genel Merkezi diyor ki bizim adamlarımızı ata, İmamoğlu da diyor ki ben sizin adamlarınızı atamayacağım kendi adamlarımı atayacağım, kavga bu!

CHP'deki bu kavga ne olur, sonunu kurultay belirler? Bir bakmışsınız ipler atılmış, yarın bu kavga daha da büyürse kadrolar değişirse, kadrolarda çok ilginç değişiklikler görürsek İmamoğlu'nun çevresinde ya da CHP'de, bilin ki temelinde bu kavga yatıyor.

İmamoğlu diyor ki; 'Ben seçildim kardeşim benim kadromla yöneteceğim', CHP diyor ki; 'Bir dakika sen CHP'nin adayıydın bizim istediklerimizle yöneteceksin.', tartışma bu kadar."